Strona głowna » Dębica » Tenisowe Grand Prix Polski Młodzików i Młodziczek za nami

Tenisowe Grand Prix Polski Młodzików i Młodziczek za nami

Zakończyło się Grand Prix Polski Młodzików i Młodziczek w tenisie stołowym pod patronatem burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka. Impreza zorganizowana w dniach 19 do 21 marca br. odbywała się na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy. Zwycięzcami zostali Kinga Hawro (Politechnika Rzeszów) i Aleks Pakuła (Bogoria Grodzisk Mazowiecki)

W Grand Prix Polski rozgrywanych w Dębicy wzięło udział 127 zawodników, w tym 63 dziewczyny i 64 chłopców. Rywalizacja podczas turniejowych zmagań była zacięta i przebiegała na wysokim poziomie.

W finale młodziczek Kinga Hawro, zawodniczka Politechniki Rzeszowskiej, pokonała reprezentantkę UKTS Orze, Marię Toborek. Brązowy medal zdobyły ex aequo Milena Gaj z UKS Gryf Gdów oraz Milena Mirecka z Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Wśród młodzików złoty medal zdobył Aleks Pakula z Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Srebrny medal przypadł Samuelowi Michnie z klubu Lis Sierakowice. Brązowe medale zdobyli: Mateusz Sakowicz ze Spójni Warszawa oraz Kacper Toton z ATS Bingo Ropczyce.

Na zakończenie Grand Prix Polski Młodzików w Dębicy zwycięzcy uczestniczyli w ceremonii, podczas której wręczone zostały puchary i medale.

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestniczących w imprezie złożył m.in. zastępca burmistrza Maciej Małozięć, który wyraził radość z faktu, że kolejna ogólnopolska impreza sportowa mogła zostać zorganizowana na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy. – Mam nadzieję, że wszyscy zawodnicy chętnie będą wracać wspomnieniami do naszego miasta, a na kolejną mistrzowską imprezę sportową zapraszamy już w maju – powiedział wiceburmistrz Małozięć.

Turniej, którego organizatorami byli: Polski Związek Tenisa Stołowego, Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, Uczniowski Klub Sportowy „Kępa” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy, odbył się pod honorowym patronatem burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka. Od 14 do 16 maja 2021 r. najlepsi młodzicy i młodziczki rywalizować będą w Dębicy podczas Mistrzostw Polski w tenisie stołowym.

źródło: UM Dębica