Strona głowna » Dębica » Najmłodsze „Bobry” przywiozły pęk medali

Najmłodsze „Bobry” przywiozły pęk medali

Najmłodsi Zawodnicy MKP Bobry nie próżnowali w ostatnich dniach. Tak jak ich starsi koledzy i oni walczyli o medale, tym razem,  w międzynarodowych zawodach w Humenne gdzie spośród sześciu krajów, startowało ponad 250 pływaków. Tak jak ich starsi, klubowi koledzy i koleżanki, najmłodsi wychowankowie klubu zaprezentowali nienaganną dyspozycję.

Najcenniejszy – złoty medal przywiózł Wiktor Bocheński wygrywając wyścig 100 m stylem klasycznym. Wywalczył on również srebrny krążek płynąc 50 metrów stylem klasycznym oraz dwa razy uplasował się tuż za podium zajmując czwartą lokatę w wyścigach na dystansach 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem zmiennym. Na podium stawali również Igor Zima zajmując trzecią lokatę w wyścigu na 100 m stylem dowolnym oraz dwa razy Wiktor Tarasek – 3. 50 m stylem grzbietowym oraz 50 m stylem motylkowym. Ze srebrnym medalem wróciła najmłodsza zawodniczka Klubu – Tatiana Bolek, który wywalczyła płynąc 50 m stylem grzbietowym. W Humenne startowali również Julia Baran – 4. 100 m stylem zmiennym, Mikołaj Tarasek oraz Maksymilian Gajda.

Wartym podkreślenia jest fakt, iż najmłodsi zawodnicy MKP Bobry poprawiali swoje rekordy życiowe, uzyskując znaczny progres w stosunku do poprzednich startów w zawodach ligowych organizowanych na basenie 25 m. Gratulacje za wyniki otrzymali trenerzy – Sebastian Gogaczow i Aneta Wojtys – Bandura.