Strona głowna » Dębica » Kępa sparowała z drugoligowcami z Ropczyc i Sędziszowa Małopolskiego

Kępa sparowała z drugoligowcami z Ropczyc i Sędziszowa Małopolskiego

Drużyna UKS Kępa MOSiR Dębica wykorzystała przerwę w rozgrywkach związaną z obchodami dnia Wszystkich Świętych rozgrywając dwa wymagające sparingi. W każdym z nich dębiczanom przyszło mierzyć z drużynami grającymi w II Lidze Siatkówki, czyli o klasę rozgrywkową wyżej.

Pierwszy mecz rozegrany został w czwartek 29 października, a przeciwnikiem siatkarzy z Dębicy była drużyna Extransu Sędziszów Małopolski. Kępa w pierwszym secie postawiła twarde warunki ekipie z Sędziszowa wygrywając 25:18. Siły rozpędu wystarczyło jednak tylko na jednego seta, kolejne to niestety bardzo dobra gra drużyny Extransu, która zaowocowała zwycięstwem 3:1. Na tym drużyny jednak nie poprzestały, decyzją trenerów rozegrano dodatkowo tie – breaka, w którym sędziszowianie wygrali 15:12. Spotkanie zakończyło się więc wynikiem 4:1 dla drużyny gospodarzy.

Drugi sparing został rozegrany w piątek 30 października, tym razem na wyjeździe. Przeciwnikiem była drużyna sąsiadów z za przysłowiowej miedzy, czyli Klub Siatkarski Błękitni Ropczyce grający podobnie jak Extrans w II Lidze Siatkówki. Tym razem poprzeczka dla dębiczan została postawiona jeszcze wyżej niż dnia poprzedniego. Drugoligowy faworyt doskonale odnalazł się w swojej roli, a ambitna postawa siatkarzy Kępy nie przyniosła wymiernego efektu punktowego. Tylko w jednym secie goście zmusili przeciwnika do gry na przewagi, jednak i tego seta wgrali siatkarze Błękitnych 28:26. Sparing zakończył się wynikiem 4:0 dla Błękitnych ponieważ drużyny umówiły się na rozegranie w sumie czterech setów.

Siatkarze Kępy w żadnym z meczów nie można było uznać za faworytów, dlatego zamiast wynik  warto zapamiętać, że potyczki miały na celu utrzymanie rytmu meczowego drużyny. Gra z mocniejszymi rywalami to okazja do zgrywania się zawodników stanowiących pierwszy wybór trenera Jana Włodarczyka. To także doskonała szansa dla zawodników rezerwowych aby poczuć emocje parkietu.

W najbliższą sobotę 7 listopada siatkarze UKS Kępa MOSiR Dębica w walce o ligowe punkty zmierzą się na własnym parkiecie z drużyną AKS Resovia Rzeszów.

Extrans Sędziszów Małopolski – UKS Kępa MOSiR Dębica – 4:1 (18:25, 25:22, 25:14, 25:17, 15:12)

Klub Siatkarski Błękitni Ropczyce – UKS Kępa MOSiR Dębica – 4:0 (25:18, 25:18, 28:26, 15:10)

Źródło: UKS Kępa MOSiR Dębica