Skip to content
  wtorek 16 czerwca 2026
Trending
15 czerwca 2026Nowi księża trafią do parafii powiatu dębickiego 15 czerwca 202618-latek wpadł po oszustwie seniorki 14 czerwca 2026Jutrzenka zaprasza po wsparcie 14 czerwca 2026Dębicka Galeria Sztuki zaprasza na wyjątkową wystawę 14 czerwca 2026Dwójka kandydatów walczy o kierowanie oświatą 12 czerwca 2026Zawierzbie wybierze nowego sołtysa 12 czerwca 2026Pogoda zatrzymała Bicyklomanię 2026 12 czerwca 2026Strażacy zmierzą się w Brzostku 11 czerwca 2026Bobrowa będzie świętować wyjątkowy jubileusz 11 czerwca 2026Jodłowa otworzyła swoją nową wizytówkę 11 czerwca 2026Daniel Wójcik obejmuje nowe stanowisko 11 czerwca 2026Młodzi ruszyli po mundur 11 czerwca 2026Zenek Martyniuk rozgrzeje Żyraków
Wiadomości Dębickie
  • Brzostek
  • Czarna
  • Dębica
  • Gmina Dębica
  • Jodłowa
  • Pilzno
  • Żyraków
  • Powiat Dębicki
Wiadomości Dębickie
Wiadomości Dębickie
  • Brzostek
  • Czarna
  • Dębica
  • Gmina Dębica
  • Jodłowa
  • Pilzno
  • Żyraków
  • Powiat Dębicki
Wiadomości Dębickie
  Dębica  Dworzec będzie jak nowy
Dębica

Dworzec będzie jak nowy

Tomasz RowińskiTomasz Rowiński—12 kwietnia 20150
FacebookX TwitterPinterestLinkedInTumblrRedditVKWhatsAppEmail

Od kilku tygodni podróżni mają utrudniony dostęp do usług PKP z uwagi na przebudowę dworca. Na razie muszą korzystać z kasy, poczekalni i toalet w zastępczych barakach, bowiem z budynku murowanego zniknęły okna i niektóre ściany. By dostać się na peron trzeba przejść specjalnie wyznaczoną trasą.

Prace przebudowy obejmą kompleksową wymianę okien i drzwi, instalacji wewnętrznych, dachu oraz wymianę stropów w skrzydłach budynku. Za kilka miesięcy podróżnym ukaże się nowa elewacja budynku, nowocześnie urządzone wnętrze, w którym oprócz kas, miejsc do siedzenia i tablic dynamicznej informacji pasażerskiej będą automaty vendingowe i skrytki bagażowe. Zostanie zlokalizowany m.in. punkt informacyjny oraz świetlica dla dzieci i młodzieży, której organizacją, wyposażeniem i finansowaniem zajmą się władze miejskie.

More stories
Katarzyna Rostowska-Machnik odsłania tabliczkę upamiętniającą mjr Adama Lazarowicza

Zachowajmy Adama Lazarowicza w naszej pamięci

7 grudnia 2020

Przedszkolaki pomagają bezdomnym zwierzętom

14 grudnia 2017

Paula i Maciek brązowymi medalistami Mistrzostw Polski

27 lipca 2015

Chłopiec wpadł pod auto przy szkole

14 maja 2015

Inwestycja, której koszt wyniesie ponad 6,7 mln zł rozpoczęła się w styczniu 2015, powinna zakończyć się w październiku. Dworzec po przebudowie uzyska współczesny, modernistyczny. W jednokondygnacyjnej części frontowej pojawią się duże, nowoczesne przeszklenia na całą wysokość parteru, a elewacja będzie wykonana z aluminiowych płyt kompozytowych w kolorze czarnym od zewnątrz i białym od wewnątrz. W analogiczny sposób zostanie wykończona dodatkowa zewnętrzna poczekalnia od strony torów, przekryta dachem wspartym na belce stalowej o rozpiętości 30 metrów.

Główne wejście do budynku zostanie umieszczone centralnie i będzie prowadziło do głównej hali dworca wyposażonej m.in. w dwa okienka kasowe, miejsca do siedzenia i tablice dynamicznej informacji pasażerskiej. Toalety dla pasażerów będą dostępne z hali, przewidziano w niej także miejsce na automaty vendingowe i skrytki bagażowe. Elewacja bocznych, dwukondygnacyjnych części będzie wykończona płytami włókno cementowymi w kolorze ciepłej szarości, nawiązującymi do obecnej okładziny z piaskowca. Projekt przewiduje renowację lub odtworzenie w identycznym kształcie istniejących na dachu dworca neonów.

Przy zagospodarowaniu budynku dworca PKP będzie współpracowało miasto. PKP nieodpłatnie przekaże pomieszczenia zlokalizowane zarówno na parterze jak i na pierwszym piętrze budynku.

W pomieszczeniach na I piętrze na powierzchni ponad 170 metrów kwadratowych powstanie świetlica dla dzieci i młodzieży, która dojeżdża pociągami lub autobusami do szkół w Dębicy. Młodzi ludzie będą mogli tutaj spędzić czas pod okiem pracowników świetlicy oczekując na środek transportu. Na parterze budynku tuż przy wejściu głównym do hali dworca zlokalizowany zostanie natomiast Punkt Informacyjny.

Miasto weźmie na siebie zarówno koszt wyposażenia i utrzymania punktu informacyjnego jak i świetlicy. Świetlica będzie posiadała osobne wejście od strony wejścia tunelu oraz będzie wyposażona w windę. Inwestor, którym jest PKP planuje także uporządkowanie terenu wokół dworca.

Dopiero w kwietniu 2016 planowane jest otwarcie dwóch torów o numerach 2 i 4. A później rozpoczną się prace przy torach 1 i 3. Końcem 2015 r. miał być gotowy budowany nowy wiadukt przy ul. 1 Maja.

FOT. JACEK PAPUGA
FacebookX TwitterPinterestLinkedInTumblrRedditVKWhatsAppEmail
Złożyli hołd ofiarom Katynia
Kasia Godzisz zaśpiewała w Ambrozji
Related posts
  • Related posts
  • More from author
Powiat Dębicki

Nowi księża trafią do parafii powiatu dębickiego

15 czerwca 20260
Gmina Dębica

18-latek wpadł po oszustwie seniorki

15 czerwca 20260
Dębica

Jutrzenka zaprasza po wsparcie

14 czerwca 20260
Load more
Read also
Powiat Dębicki

Nowi księża trafią do parafii powiatu dębickiego

15 czerwca 20260
Gmina Dębica

18-latek wpadł po oszustwie seniorki

15 czerwca 20260
Dębica

Jutrzenka zaprasza po wsparcie

14 czerwca 20260
Dębica

Dębicka Galeria Sztuki zaprasza na wyjątkową wystawę

14 czerwca 20260
Dębica

Dwójka kandydatów walczy o kierowanie oświatą

14 czerwca 20260
Żyraków

Zawierzbie wybierze nowego sołtysa

12 czerwca 20260
Load more
Ostatnie wpisy
  • Nowi księża trafią do parafii powiatu dębickiego
  • 18-latek wpadł po oszustwie seniorki
  • Jutrzenka zaprasza po wsparcie
  • Dębicka Galeria Sztuki zaprasza na wyjątkową wystawę
  • Dwójka kandydatów walczy o kierowanie oświatą

# TRENDING

wDębicanaidozdlajakdębicygminagminywypadekpilznoosięlatoszynradyniepoGmina Dębica
© Copyright 2026, All Rights Reserved
  • Redakcja
  • Patronat
  • Polityka prywatności
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze strony internetowej wiadomoscidebickie.pl, w tym zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie mojej aktywności na portalu przez AS Media s.c., skrytka pocztowa 47, 39-200 Dębica oraz zaufanych partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją dowolnym momencie wycofać, z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.