Strona głowna » Ogłoszenia » Drugie miejsce Bobrów w debiucie na wodach otwartych

Drugie miejsce Bobrów w debiucie na wodach otwartych

Sztafeta MKP Bobry Dębica zadebiutowała w pływaniu na wodach otwartych zajmując drugie miejsce. Na zmaganiach w zawodach pływackich na wodach otwartych upłynął 27 czerwca br. sportowcom z Dębicy. Tym razem wystartowali w zawodach z cyklu Grand Prix Polski w pływaniu na wodach otwartych – Pogoria Open Water Swimming w Dąbrowie Górniczej.

Poza startami indywidualnymi na dystansie 3000 metrów, w których na podium stawało czterech zawodników MKP Bobry Dębica – Przemysław Jurek zwyciężył w swojej kategorii wiekowej, obok niego na drugim miejscu podium stanął Sebastian Gogacz, który tym razem wystąpił w podwójnej roli trenera – zawodnika. Na drugim miejscu uplasowała się również Paula Sroczyńska, zdobywając tym samym kolejne, cenne punkty w klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski. Kolejnym zawodnikiem, u którego na szyi zawieszono medal, tym razem brązowy, był Maciej Bochnowski. Tuż za podium, w swojej kategorii, wyścig ukończył Kornel Żybura.

– Rewelacyjnym startem może pochwalić się sztafeta Bobrów na dystansie 4 x 200 m w składzie: Maciej Bochnowski, Kornel Żybura, Sebastian Gogacz oraz Przemysław Jurek reprezentujący również barwy Bikebrothers Oshee Team z Tarnowa, która debiutując w zawodach pływackich na wodach otwartych zajęła, wysoką drugą lokatę, na dziesięć startujących zespołów – informuje Magdalena Sroczyńska, prezes MKP Bobry.