Strona głowna » Dębica » Burmistrz wręczył stypendia sportowe i artystyczne

Burmistrz wręczył stypendia sportowe i artystyczne

Stypendia za szczególne osiągnięcia artystyczne i sportowe odebrało ośmioro uczniów dębickich szkół podstawowych i gimnazjalnych z rąk burmistrza Mariusza Szewczyka.

Stypendia w dwóch kategoriach: „wyniki w nauce” i „wybitne osiągnięcia” są przyznawane w ramach Szkolnego Programu Stypendialnego Dębicy. Stypendia w kategorii ”wyniki w nauce” zostały wręczone 10 młodym dębiczanom już 3 września. Tym razem zostali natomiast wyróżnieni najlepsi uczniowie w kategorii „wybitne osiągnięcia”.

– Mamy bardzo zdolną młodzież, która osiąga zarówno bardzo dobre wyniki w nauce i konkursach przedmiotowych jak i zdobywa laury w zawodach sportowych czy różnego rodzaju turniejach i mistrzostwach – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk. – Te stypendia, jak sądzę ułatwią im rozwijanie swoich pasji i zdolności.

W kategorii twórczości artystycznej i upowszechniania kultury stypendia otrzymały: Nadia Śliwa, Agnieszka Górska oraz Katarzyna Grych. Nadia Śliwa uzyskała tytuł Mistrzyni Polski Soul Dance dzieci do lat 11 w Szczecinie w 2015 r. oraz trzecie miejsce w kategorii wiekowej 7-12 lat w Rzeszowskim Przeglądzie Twórczości dziecięcej „Moja Mała Choreografia”. Agnieszka Górska zdobyła pierwsze miejsce w finale Ogólnopolskiego konkursu „W kręgu poezji i prozy” w Rudzie Śląskiej oraz pierwszą nagrodę w XI Wojewódzkim przeglądzie „O gęsie pióro”. Katarzyna Grych zdobyła wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Dom, Miłość – utrata tych wartości to bezdomność” oraz drugie miejsce w Powiatowym Konkursie Dziennikarskim „Reporterskim Okiem”.

Stypendia w kategorii osiągnięć sportowych otrzymali: Natalia Szerszeń, Arkadiusz Nowak, Przemysław Kubisztal, Bartłomiej Ciepiela, Paulina Ożóg.

Natalia Szerszeń zajęła pierwsze miejsce w pływaniu na dystansie 100 m stylem dowolnym w Tarnobrzegu, pierwsze miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym i grzbietowym w Tarnobrzegu, pierwsze miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym w Ostrowcu świętokrzyskim oraz drugie miejsce na 100 m stylem grzbietowym do lat 13 w Warszawie. Przemysław Kubisztal został Mistrzem Europy w sumo U-16 (Białoruś 2014), zdobył pierwsze miejsce w Pucharze Polski w Tyszowicach oraz drugie miejsce w Pucharze Polski Juniorów w Krotoszynie. Bartłomiej Ciepiela został reprezentantem Podkarpacia w piłce nożnej rocznik 2000 oraz zdobył drugie miejsce na Mistrzostwach Polski im. Kazimierza Górskiego. Arkadiusz Nowak został powołany do reprezentacji Polski w hokeju na lodzie U-18. Paulina Ożóg została powołana do Kadry Narodowej Juniorów w pływaniu, zajęła trzecie miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym, czwarte miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym na zimowych mistrzostwach Juniorów (Oświęcim 2015), czwarte miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 15- letnich w pływaniu (Gliwice 2014).