Strona głowna » Dębica » Aż 22 tytuły Mistrza Okręgu dla zawodników Gryfa

Aż 22 tytuły Mistrza Okręgu dla zawodników Gryfa

Na pływalni w Stalowej Woli odbyły się od 19 do 20 listopada br. Zimowe Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego. W zawodach udział brało 169 zawodników z 16 klubów. Uczniowski Klub Pływacki Gryf Dębica reprezentowało 20 zawodników. Dzięki bardzo dobrym startom  podopiecznych klub Gryf zajął trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 46 medali w tym 22 złote, 14 srebrnych i 10 brązowych.
Najlepiej zaprezentowali się: Antoni Horodyński (nagroda dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej, 1 miejsce na 50m st dowolnym, 1 miejsce na 100m st dowolnym, 1 miejsce na 200m st dowolnym, 1 miejsce na 400m st dowolnym, 1 miejsce na 100m st grzbietowym). Natalia Szerszeń zdobyła  1 miejsce na 50m st dowolnym,  1 miejsce na 50m st grzbietowym,  1 miejsce na 100m st grzbietowym,  1 miejsce na 200m st grzbietowym.  Adrian Ozga (nagroda dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej, 1 miejsce na 50m st motylkowym, 1 miejsce na 100m st motylkowym).

Wiktoria Rżany  zajęła  1 miejsce na 50m st klasycznym, 1 miejsce na 100m st klasycznym,  1 miejsce na 100m st motylkowym, 1 miejsce na 200m st klasycznym i 2 miejsce na 50m st motylkowym. Katarzyna Górniak zdobyła nagrodę dla najlepszej zawodniczki  w swojej kategorii wiekowej i zajęła  1 miejsce na 50m st dowolnym, 1 miejsce na 50m st grzbietowym,  3 miejsce na 100m st zmiennym.

Z kolei Michał Dudek zajął 1 miejsce na 100m st klasycznym, 2 miejsce na 50m st klasycznym a Joanna Świątek Joanna 1 miejsce na 50m st motylkowym, 2 miejsce na 100m st motylkowym, 2 miejsce na 200m st motylkowym, 3 miejsce na 400m st dowolnym, natomiast Bartosz Mazur 1 miejsce na 200m st grzbietowym,  2 miejsce na 100m st grzbietowym,  2 miejsce na 200m st motylkowym,  5 miejsce na 50m st motylkowym,  5 miejsce na 100m st motylkowym.
Wiktoria Bigus zajęła  1 miejsce na 400m st zmiennym, 2 miejsce na 100m st zmiennym, 2 miejsce na 50m st grzbietowym, 2 miejsce na 200m st klasycznym, 3 miejsce na 100m st klasycznym, 3 miejsce na 50m st klasycznym.
Szymon Wodzień może poszczycić się 2 miejscem na 100m st klasycznym, 2 miejscem na 100m st zmiennym i 6 miejscem na 50m st klasycznym. Hubert Siembida zajął 2 miejsce na 50m st motylkowym i 6 miejsce na 50m st dowolnym, zaś Bartłomiej Olechowski 3 miejsce na 50m st grzbietowym,  4 miejsce na 50m st dowolnym. Wiktoria Gołąb pochwalić się może 3 miejscem na 50m st motylkowym,  4 miejscem na 100mst dowolnym i 6 miejscem na 50m st dowolnym natomiast Robert Żyła  3 miejscem na 50m st motylkowym, 3 miejscem na 400m st dowolnym,  4 miejscem na 100m st motylkowym, 5 miejscem na 100m st dowolnym i  7 miejscem na 50m st dowolnym.
Patrycja Bratuś zajęła 3 miejsce na 800m st dowolnym, 6 miejsce na 200m st  dowolnym, 8 miejsce na 100m st klasycznym, 8 miejsce na 200m st klasycznym a Patrycja Szaraniec Patrycja zdobyła  4 miejsce na 400m st dowolnym, 5 miejsce na 200m st dowolnym, 5 miejsce na 100m st dowolnym, 6 miejsce na 100m st zmiennym i  6 miejsce na 50m st dowolnym.

W sztafetach 4 x 50m st dowolnym  1 miejsce zdobyli Natalia Szerszeń, Wiktoria Bigus, Adrian Ozga, i Antoni Horodyński, na dystansie 4 x 100m st dowolnym 2 miejsce zdobyli Natalia Szerszeń, Wiktoria Bigus, Michał Dudek i Antoni Horodyński. Z kolei w sztafecie na dystansie 4 x 100m st zmiennym 2 miejsce zajęli Natalia Szerszeń, Wiktoria Bigus, Adrian Ozga i Antoni Horodyński. W zawodach udział brali również Patryk Chmura, Kacper Ciołkosz, Mikołaj Kuszkowski i Paweł Morawczyński. Władze klubu pogratulowały także trenerom prowadzącym Kamilowi Gorczycy, Adrianowi Ozdze, Michałowi Dudkowi i Kacprowi Farze.