Strona głowna » Dębica » Dębiczanka wróciła z pięcioma medalami

Dębiczanka wróciła z pięcioma medalami

W Rzeszowie 28 listopada 2015 r. odbyły się 6 Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia, w których wystartowała trzynastoosobowa reprezentacja Tarnowskiej Szkoły Kung Fu Vo Thuat Thanh Quyen, w której ćwiczą również dębiczanie. I to właśnie dębiczanka, Julia Augustyn zdobyła najwięcej, bo aż pięć medali, cztery złote i jeden srebrny.

W Rzeszowie w kategorii dzieci pierwszy krok wystartowali: Ola Proszowska, Natalia Zaród, Dawid Wójtowicz i Jan Kiełbania. W kategorii juniorzy zaprezentowali się: Julia Augustyn, Łukasz Maślanka, Jakub Stasik, Kamil Zaród, Adrian Włodarski. W kategorii seniorzy barwy klubu reprezentowali: Weronika Kostka, Paweł Bieszczad, Sebastian Tott i Sebastian Madejski.

Podopieczni trenera Roberta Maślanki przywieźli w sumie 25 medali, najwięcej bo aż 5 zdobyła Julia Augustyn z tego cztery złote i jeden srebrny. Najmłodsze zawodniczki: Natalia Zaród i Ola Proszowska razem stanęły na najwyższym stopniu podium, Jan Kiełbania był trzeci. Łukasz Maślanka zdobył dwa złote, srebrny i brązowy medal, zaś Jakub Stasik złoty i dwa srebrne. Z kolei Kamil Zaród wrócił z zawodów ze srebrnym i brązowym medalem a Weronika Kostka dwoma srebrnymi i dwoma brązowymi. Wszyscy startowali w konkurencji form. Zawodnicy walczący w SANDA – pełny kontakt i QINGDA – lekki kontakt to Adrian Włodarski walczący w kategorii do 85 kg., który zdobył złoto, Sebastian Tott w kategorii do 75 kg. zdobył srebro. Srebrne krążki z zawodów przywieźli także Sebastian Madejski (do 95 kg) i Weronika Kostka (do 60 kg.).

Dla czworga zawodników Julii Augustyn, Łukasza Maślanki, Jakuba Stasika i Kamila Zaroda był to ostatni start przed Mistrzostwami Europy Systemów Południowych, które odbędą się od 9 do 13 grudnia 2015 r. w Krakowie. Zostali na nie powołani przez Polski Związek Wushu do reprezentacji Polski, a Robert Maślanka na trenera kadry Polski.

W zawodach Pucharu Polski Wushu Tradycyjnego Kraków 24 i 25 października reprezentacja Tarnowskiej Szkoły Kung Fu zdobyła łącznie 10 medali – trzy złote, sześć srebrnych i jeden brązowy. Julia Augustyn startując w pięciu konkurencjach wywalczyła: dwa złote i trzy srebrne medale (formy ręczne, szabla i włócznia srebro a kij i sztylety złoto). Kamil Zaród dwa srebra (ręczna i sztylety), Łukasz Maślanka brąz w sztyletach, Jakub Stasik srebro w sztyletach oraz Adrian Włodarski złoto w walkach w formule SANDA (pełny kontakt) kat. do 75 kg.