Strona głowna » Dębica » Ścigali się o puchar burmistrza
SONY DSC

Ścigali się o puchar burmistrza

W zawodach samochodowych Super Oes Dębica 2015 o puchar burmistrza Dębicy 23 sierpnia wystartowało 38 załóg. Wystartować mógł każdy posiadacz samochodu, zarówno amatorzy, jak i doświadczeni kierowcy rajdowi.

Trasa zawodów przebiegająca ulicami: Ratuszową, Saperów oraz ulicami okalającymi Urząd Miejski liczyła blisko 1400 metrów. Podczas zawodów, którym przyglądała się licznie zgromadzona publiczność rozegrane zostały m. in. próby szybkościowe, przejazdy treningowe oraz trzy przejazdy wyścigowe. Startujący wyjeżdżali na trasę kolejno według ustalonej wcześniej listy w jednominutowych odstępach.

W klasie K5 pierwsze miejsce zajęła załoga Andrzej Dykas/Waldemar Ulak w subaru imprezie GT, drugie miejsce zajęli Wojciech Piejko/Bartłomiej Janus w subaru imprezie WRX, a trzecie Dominik Przywara/Bartłomiej Dziadosz w oplu omega. W klasie K4 pierwsze miejsce zajęła załoga Kamil Momola/Daniel Koziczkowski w oplu astrze GT, drugie miejsce wywalczyli Grzegorz Olszewski/Marta Olszewska jadący oplem astrą GSI, a trzecie Wojciech Kędzior/Dominik Przywara w renault clio. W klasie K3 najlepsi okazali się Łukasz Kowalczyk/Joanna Kowalczyk w hondzie civic. Drugie miejsce wywalczyła załoga Marcin Opora/Damian Mastyj w peugeot 106, a trzecie miejsce na podium zajęli Sławomir Podraza/Kamil Dudziak w citroenie saxo VTS. W klasie K2 pierwsi na metę dojechali Jacek Wronkowicz/Wiesław Orliński w peugeot 106, drugie miejsce zajęli Adam Florkiewicz/Dariusz Panek w fiacie cinquecento, zaś trzecią pozycję wywalczyła załoga Maciej Kieras/Paweł Niemiec w suzuki swift. W klasie K1 pierwsze miejsce zdobyli Wojciech Marciniec/Marcin Marciniec w fiacie 126 p. W klasie HS zwycięstwo przypadło ekipie Jan Biegoń/Paweł Prokop w toyocie MR2. W klasie gości zwyciężyła załoga Bogdan Chwaszcz/Daniel Kozłowski w hondzie civic. Drugie miejsce zajęli: Sławomir Kołodziej/Natalia Waszkiewicz w fiacie punto sporting.