Strona domowa » DĘBICA » Adam Rogowski nowym radnym miejskim

Adam Rogowski nowym radnym miejskim

Adam Rogowski wygrał wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Dębicy.  Nowy radny zdobył w okręgu nr 16 Leśna – Matejki 242 głosy. Nie zaszkodził mu nawet fakt, że skradziono jego banery wyborcze. Chociaż 22 sierpnia br. jest pierwsza sesja po wyborach, Adam Rogowski zasiądzie na niej jako gość. Ślubowanie złoży dopiero 9 września br.

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej odbyły się po wygaśnięciu mandatu zmarłego kilka miesięcy temu Tomasza Podlaska. O głos wyborców walczyło pięciu kandydatów. W wyborach 21 sierpnia br. Adam Rogowski nie dał szans rywalom zdobywając 242 głosy. Drugi wynik – 46 głosów – należy do Jerzego Gągały, byłego wiceburmistrza i radnego, startującego z poparciem Prawa i Sprawiedliwości. Trzeci wynik – 33 głosy – uzyskał Marcin Batora, kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Narodowa Dębica. Czwarty wynik, 10 głosów – zdobył Dariusz Jedynak, kandydat KWW Dębiccy Patrioci. Zbigniew Godzisz, wieloletni radny, przedsiębiorca zdobył tylko dwa głosy.

Od początku Adam Rogowski prowadził najbardziej widoczną kampanię wyborczą. Niektórzy mieli mu za złe, że wykorzystał profil założony na potrzeby stowarzyszenia, którego jest prezesem. – Jestem oburzona postawą kandydata na radnego z mojego osiedla –  Adama Rogowskiego. Na stronie na Facebooku KWW Adama Rogowskiego pisał o uczciwej kampanii, a okazało się, że sam nie gra fair. Wspomniana strona na Facebooku, za którą przez część mediów był nawet chwalony, okazuje się być stroną założoną na potrzeby stowarzyszenia, którego prezesem jest pan Rogowski – pisała internautka. Jeszcze przed wyborami Adam Rogowski wyjaśnił, że miał zgodę zarządu stowarzyszenia na wykorzystanie profilu na czas wyborów.  – To szukanie sensacji – odpisał nam Adam Rogowski.

Rogowski zorganizował także piknik wyborczy rozdawał baloniki, cukierki i ulotki. Pod koniec kampanii wyborczej uaktywnił się Jerzy Gągała, który nagrał spot wyborczy, w którym nagrał także zdjęcia w swoim dawnym gabinecie wiceburmistrza. Inni kandydaci nie byli widoczni podczas kampanii.

Jak przyznał Adam Rogowski jeszcze nie miał czasu świętować sukcesu wyborczego. – Dziękuję wszystkim wyborcom i zapewniam, że zrobię wszystko, by nie zawieść zaufania – mówi nowy radny miejski.