Strona głowna » Gmina Dębica » Złoto Magdy i Przemka w turnieju sumo

Złoto Magdy i Przemka w turnieju sumo

Magdalena Macios i Przemysław Kubisztal zdobyli złote medale w międzynarodowym turnieju sumo w Erd na Węgrzech. Oboje reprezentują Ludowy Uczniowski Klub Sportowy w Lubzinie. Nie były to jedyne medale zdobyte przez zawodników klubu.

Erd Cup International Sumo Competition to jeden z największych rozgrywanych w Europie turniejów sumo. W tegorocznych zawodach wystartowało około 400 zawodników z całej Europy. Wśród nich był Przemysław Kubisztal mieszkający z Nagawczynie oraz Magdalena Macios mieszkająca w Podgrodziu.

Dla Przemka wychowanka Andrzeja Tomaszewskiego jest to kolejne zwycięstwo po tytule mistrza Europy, który zdobył we wrześniu 2014 r. w Lidzie na Białorusi. Obecnie Przemek jest uczniem I klasy I LO im Króla Władysława Jagiełły w Dębicy. Swoją pasję do zapasów i sumo godzi z nauką w klasie matematyczno- fizycznej. Magdalena Macios, która jest zawodniczką LUKS Lubzina, a na turniej w Erd przybyła wraz z kadrą narodową Polski seniorów w sumo, zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii. Wystartowała również kontrolnie w kategorii do 80 kg, gdzie zdobyła medal brązowy.

Zarówno Przemek jak i Magda trenują w Lubzinie pod okiem trenera Andrzeja Jedynaka. Wyjazd dla zawodnika był wielkim wyróżnieniem i docenieniem osiąganych przez nich wysokich wyników sportowych. Wszyscy ci zawodnicy mają ogromną szansę reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w 2015 r., które odbędą się na Litwie (seniorzy, młodzieżowcy, juniorzy).