Strona głowna » Dębica » UKS Kępa MOSiR Dębica u siebie niepokonana

UKS Kępa MOSiR Dębica u siebie niepokonana

Siatkarze UKS Kępy MOSiR Dębica zwyciężyli w ramach dziewiątej kolejki I Ligi Podkarpackiej z LKS Głogovią Głogów Małopolski 3:1. Wygrana pozwoliła dębickiej drużynie utrzymać fotel lidera. W obecnych rozgrywkach w hali Domu Sportu gospodarze odnieśli komplet zwycięstw.

Smaczku sobotniej rywalizacji dodawał fakt obecności w składzie gości dwóch byłych zawodników Kępy – Rafała Mitki i Michała Drzała. Już w premierowej odsłonie doszło do emocjonującej końcówki. Jednak w decydującym momencie tej partii Łukasz Oleszczuk posłał asa serwisowego a Dominik Czaja skończył atak z lewego skrzydła przy stanie 24:22 i na tablicy świetlnej widniał wynik 1:0.

Od początku drugiego seta to goście wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Dębiczanie mieli duże problemy z przyjęciem zagrywek, co utrudniało konstruowanie akcji ofensywnych. Na parkiecie za Jakuba Soleckiego pojawił się Maksymilian Kubiczek , który bardzo dobrze spisywał się w polu serwisowym. Nie wystarczyło to jednak do odrobienia start w tej partii, która zakończyła się wynikiem 22:25.

Podrażnieni stratą seta siatkarze z Dębicy pewnie zwyciężyli trzecią odsłonę 25:15. W tej partii niesamowicie w obronie prezentował się rozgrywający Bartosz Pichla, a Łukasz Oleszczuk był nie do zatrzymania w ataku.  Seta zakończył asem serwisowym Kubiczek.

Nakręceni dębiczanie nie dali żadnych szans na odrodzenie gościom wygrywając pewnie w czwartej partii 25:17.  Zakończył ją a zarazem cały mecz znakomitym serwisem Pichla.

W najbliższą sobotę 19 grudnia siatkarze Kępy udadzą się na ostatni mecz pierwszej rundy rozgrywek, do Tarnobrzega i tym samym zakończą ligowe granie w roku 2020.

UKS Kępa MOSiR Dębica – LKS Głogovia Głogów Małopolski  3:1 (25:22, 22:25, 25:15, 25:17)

Skład : Karnas, Czaja, Kościółek, Solecki, Popiela, Szymanik, Dzwierzyński (l), Jurczyński (l), Pichla, Oleszczuk, Kubiczek, Sorys