Strona głowna » Dębica » UKS Kępa MOSiR Dębica nie zwalnia tempa

UKS Kępa MOSiR Dębica nie zwalnia tempa

Zdecydowane i gładkie zwycięstwo drużyny UKS Kępa MOSiR Dębica na inaugurację sezonu z silną drużyną z Sanoka rozbudziło apetyty na dalsze sukcesy w I Lidze Podkarpackiej Siatkówki. Druga kolejka gier to wyjazdowe starcie z drużyną SPS Pruchnik.

Na początku pierwszego seta znajdujący się na własnym terenie zawodnicy z Pruchnika postawili trudne warunki przyjezdnym. Animuszu wystarczyło jednak tylko na krótką chwilę, po której dębiczanie wyszli na prowadzenie.  Gospodarzom we znaki dawał się szczególnie Dominik Czaja, który jak w transie kończył atak za atakiem. Efektem dobrej gry drużyny z Dębicy było zwycięstwo w pierwszym secie do 16.

Drugi set rozpoczął się zbudowaniem kilkupunktowej przewagi przez gospodarzy. Drużyna Kępy nie zamierzała jednak złożyć broni i odpuścić tej partii. Z dużym mozołem sukcesywnie przyjezdni odrabiali straty. Wydatnie przyczynił się do tego doskonale serwujący Maksymilian Kubiczek, którego zagrywka sprawiała olbrzymie problemy gospodarzom. Solidna gra i bardzo dobra postawa w polu zagrywki spowodowały, że dębiczanie wyszli na prowadzenie. Przy stanie 22:24 z lewego skrzydła nie pomylił się Arkadiusz Kościółek i to zawodnicy Kępy mogli cieszyć się z prowadzenia 2:0 w setach.

Trzecia odsłona to już koncert gry dębiczan, którzy po wygraniu poprzedniej trudnej partii grali jak natchnieni. Nie do zatrzymania w ataku był Paweł Szymanik, a dodatkowo gospodarze mieli ogromne problemy aby poradzić sobie ze szczelnym dobrze funkcjonującym blokiem dębiczan. Spotkanie zakończył świetną zagrywką Dominik Czaja.

Prócz wyniku warto odnotować fakt, że udany debiut w Kępie zaliczył kolejny z wychowanków Dębickiej Akademii Siatkówki Kępa – 17-letni środkowy Konrad Sielawa.

W kolejnym spotkaniu I Ligi Podkarpackiej siatkarze z Dębicy zmierza się w sobotę 17 października w hali Domu Sportu z drużyną MKS Wisłok Strzyżów.

SPS Pruchnik – UKS Kępa MOSiR Dębica 0:3  (16:25, 22:25, 16:25)