Strona głowna » Pilzno » Szachowy sukces szkolnej drużyny z Pilzna

Szachowy sukces szkolnej drużyny z Pilzna

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Pilźnie zajęła II miejsce w wojewódzkim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Po eliminacjach gminnych, powiatowych i rejonowych 12 najlepszych zespołów Podkarpacia spotkało się 30 listopada br. w Wiśniowej.
Po 11 rundach bezkonkurencyjna była drużyna gospodarzy. Zacięta walka o pozostałe medale toczyła się do ostatnich sekund. Ostatecznie zawodnicy z Pilzna zostali wicemistrzami województwa, a drużyna z G. Rudnik n/Sanem wywalczyła brąz.
Pilźnieńską szkołę reprezentowali: Oliwia Mirowska, Sebastian Ożóg, Krzysztof Bartuzi oraz Emilia Hals. Zajmując drugie miejsce szkolna drużyna uzyskała awans do Mistrzostw Polski.
Indywidualne wyróżnienie otrzymała Emilia Hals, która zdobyła tytuł najlepszego zawodnika na IV szachownicy.