W Jodłowej odbył się Zjazd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Druhowie podsumowali minioną kadencję i wybrali nowe władze na lata 2026–2031. Podczas spotkania wręczono także odznaczenia dla zasłużonych strażaków.
W sobotę, 16 maja 2026 r. w gminie Jodłowa odbył się Zjazd Gminny Zarządu Gminnego ZOSP RP. W wydarzeniu uczestniczyli delegaci oraz przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy.
Podczas zjazdu druhowie podsumowali działalność strażaków ochotników w kadencji 2021–2026. Rozmawiali o dotychczasowej współpracy między jednostkami oraz o dalszych działaniach związanych z bezpieczeństwem mieszkańców i rozwojem ochrony przeciwpożarowej.
Najważniejszym punktem spotkania były wybory nowych władz Zarządu Gminnego ZOSP RP na kadencję 2026–2031. Funkcję prezesa powierzono druhowi Pawłowi Ciszczoniowi. Wiceprezesami zostali druh Andrzej Olszówka oraz druh Robert Mucha. Funkcję komendanta gminnego objął druh Jan Kapłon, a jego zastępcą został druh Marcin Klucznik. Skarbnikiem wybrano druha Marka Kumiegę, natomiast sekretarzem druha Mariusza Srebro.
Uczestnicy wybrali także Komisję Rewizyjną oraz delegatów do Zarządu Powiatowego i na Zjazd Powiatowy ZOSP RP.
W wydarzeniu uczestniczyli również zaproszeni goście, między innymi zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Dębicy st. bryg. Roman Merchut, prezes Powiatowy ZOSP RP druh Stanisław Bryg, kapelmistrz Orkiestry Dętej OSP Jodłowa druh Marek Grębski oraz wójt gminy Jodłowa Jan Janiga.
Podczas zjazdu wręczono także wyróżnienia dla zasłużonych druhów. Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymał druh Jan Janiga, natomiast tytuł „Strażak Wzorowy” przyznano księdzu druhowi Janowi Maciuszkowi.
Nowo wybrane władze rozpoczęły kadencję, podczas której będą odpowiadać za dalszy rozwój jednostek OSP oraz współpracę strażaków ochotników na terenie gminy.
źródło: Ratownictwo Powiatu Dębickiego


