Strona głowna » Gmina Dębica » Siatkarze rozpoczęli zmagania w ramach GLAPS

Siatkarze rozpoczęli zmagania w ramach GLAPS

W ostatni weekend hale sportowe w gminie Dębica należały do entuzjastów siatkówki. Wszystko to za sprawą startu dziesiątej już edycji Gminnej Ligi Amatorskiej Piłki Siatkowej, której organizatorem jest niezmiennie od momentu jej powstania Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica. Do tegorocznych zmagań zgłosiło się sześć zespołów, które będą ze sobą rywalizować w systemie dwufazowym zakończonym meczami finałowym oraz o trzecie miejsce.
Już pierwszy weekend rozgrywek pokazał, że emocji na trybunach i boiskach na pewno nie zabraknie, a wyrównana stawka drużyn sprawia, że o zwycięstwie decydować będzie często dyspozycja dnia.

Absolwent Podgrodzie – Perełka Nagawczyna 1-3 (18-25, 26-24, 19-25,13-25)
Sezon zasadniczy GLAPS rozpoczęło starcie drużyny Absolwent Podgrodzie z mistrzem poprzedniej edycji ligi czyli drużyną Perełki Nagawczyna. Już od pierwszego seta drużyna z Nagawczyny pokazała, że również w tym roku należy zaliczać ich do grona faworytów tegorocznej edycji wygrywając pewnie z gospodarzami do 18. Drugi set to więcej wyrównanej walki, siatkarze z Podgrodzia obudzili się z letargu, w którym trwali w pierwszym secie. Dobra gra oraz silniejsze nerwy pozwoliły gospodarzom wygrać na przewagi drugiego seta, doprowadzając do wyniku remisowego. Niestety dobry wynik z drugiego seta nie przełożył się na dalszą dobrą grę Podgrodzian, którzy w dwóch kolejnych setach ulegli dobrze grającej drużynie Perełki Nagawczyna. Kibice szczególnie dotkliwie zapamiętają zapewne porażkę w czwartym secie do 13.

Fizyk Pustków-Osiedle – EPX Pustków 1-3 ( 26:24, 19:25, 15:25, 19:25 )
W drugim starciu pierwszej kolejki los połączył ze sobą w meczu derbowym drużyny z Pustkowa-Osiedla oraz Pustkowa. O ile drużyna EPX-u Pustków to dobrze znana marka w lidze GLAPS, o tyle debiutujący w tym sezonie Fizyk Pustków-Osiedle wzbudzał zaciekawienie kibiców i konkurencyjnych drużyn. Jak pokazało boisko, mimo, iż drużyna z Pustkowa-Osiedla zaczyna dopiero przygodę z GLAPS-em, w swoim składzie posiada zawodników ogranych na innych parkietach. Najdobitniej świadczy o tym fakt, iż już w secie otwierającym zmagania Fizyk zmusił EPX do gry na przewagi, ostatecznie odnosząc zwycięstwo w tej partii. Pomimo znakomitego otwarcia drużynie gospodarzy nie udało się w kolejnych partiach utrzymać dobrej passy z pierwszego seta przegrywając w konsekwencji pozostałe partie. Pomimo nieudanej inauguracji sezonu warto przyglądać się dalszym poczynaniom drużyny z Pustkowa-Osiedla, która jeszcze raz może pokazać pazur w tych rozgrywkach.

Dinozaury Głobikowa – PKS Team 3:2 (25:21, 25:11, 22:25, 23:25, 15:11)
Do niezwykle ciekawego spotkania doszło również w meczu rozgrywanym na hali sportowej w Głobikowej, gdzie miejscowa drużyna Dinozaurów podejmowała wicemistrza ligi z poprzedniego sezonu czyli drużynę PKS Team. Doskonała atmosfera stworzona przez kibiców obu drużyn została nagrodzona bardzo zaciętym pięciosetowym spotkaniem. Pierwsze dwa sety to popisowa gra siatkarzy z Głobikowej, którzy bezlitośnie wykorzystywali atut własnego boiska, dominując w zasadzie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Po przegranej wysoko drugiej partii w czasie przerwy w drużynie PKS Team musiały paść mocne słowa, ponieważ na trzecią partię drużyna ta wyszła mocno zmobilizowania stawiając gospodarzom o wiele trudniejsze warunki. Determinacji do walki wystarczyło nie tylko do wygrania trzeciej partii, ale również pozwoliła doprowadzić do remisu. Tie –break również dostarczył wielu emocji zgromadzonym na trybunie kibicom. W siatkarskiej wojnie nerwów w końcówce lepsza okazała się drużyna gospodarzy wygrywając 3:2.