Strona głowna » Czarna » Młodzi adepci pożarnictwa rywalizowali w Pustyni

Młodzi adepci pożarnictwa rywalizowali w Pustyni

Młodzież do 18 roku życia uczestniczyła w Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTiF, które odbyły się na obiektach Młodzieżowego Uczniowskiego Klubu Sportowego w Pustyni 29 maja 2022 roku.
W zawodach wzięło udział pięć drużyn mieszanych: OSP Podgrodzie, OSP Zawada, OSP Chotowa, OSP Łęki Dolne, OSP Korzeniów oraz jedna drużyna żeńska z OSP Nagawczyna.
Po uroczystym podniesieniu flagi państwowej i wysłuchaniu hymnu państwowego, rozpoczęto zawody, które zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Dębicy.
W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła drużyna z OSP Nagawczyna. W drużynach mieszanych, które według regulaminu kwalifikowane są jako męskie, pierwsze miejsce zajęła OSP Zawada. Drugie miejsce przypadło OSP Łęki Dolne, a trzecie OSP Chotowa.
Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dębicy, Komenda PSP w Dębicy oraz samorządy z terenu Powiatu Dębickiego.