Strona głowna » Gmina Dębica » Magdalena Macios ze złotem

Magdalena Macios ze złotem

Magdalena Macios zdobyła złote medale – indywidualnie i drużynowo – w Międzynarodowym Turnieju Norway Sumo Open, który odbył się 6 i 7 października 2017 r. w Oslo. Wzięli w nim udział reprezentanci z sześciu krajów, Polski, Norwegii, Estonii, Niemiec, Rosji i Wielkiej Brytanii. Polskę reprezentowało siedmioro zawodników Kadry Narodowej Seniorek i Seniorów, cztery zawodniczki i trzech zawodników w różnych kategoriach wagowych.

Magdalena Macios, która podczas wyjazdu promowała również gminę Dębica, startowała w najmocniej obsadzonej wśród kobiet kategorii wagowej 65 kg. W drodze do złotego medalu pokonała jako pierwszą zawodniczkę Norwegii, następnie koleżankę z Polski, Niemkę, a w walce finałowej kolejną reprezentantkę gospodarzy.

Razem z koleżankami z kadry zdobyły również złoty medal w turnieju drużynowym pokonując reprezentację Norwegii, Estonii oraz Niemiec. Turniej ten to niewątpliwy sukces i dowód na znakomite przygotowanie naszej reprezentantki. Udział w nim był dobrą okazją do zdobycia nowych doświadczeń, jak również stanowił dobry początek przygotowań do nowego sezonu startowego. Zmagania o medal  rozpoczną się  już w styczniu Pierwszym Pucharem Europy w Budapeszcie oraz w lutym Pucharem Polski Seniorek i Seniorów, który odbędzie się po raz pierwszy w historii w Dębicy.