Strona główna » Gmina Dębica » Kolarstwo górskie gości w Stobiernej

Kolarstwo górskie gości w Stobiernej

Na stoku narciarskim w Stobiernej odbyły się 20 czerwca 2015 r. I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC. W inaugurujących mistrzostwach wzięło udział łącznie 27 zawodników dorosłych oraz 13 dzieci w wieku od 8 -18 lat. Dla kolarzy przygotowane zostały dwie trasy: dla najmłodszych odcinek o długości ok. 500 m, zaś dla dorosłych – bardzo wymagająca pod względem kondycyjnym, pętla mierząca 2 630 m.

Sędziowie z Dębickiego Klubu Kolarskiego „Gryf” w składzie – Marek Nosal, sędzia główny, Mariusz Gawlik, Andrzej Kulas, Jacek Piątek oraz Gabriel Sowa – czuwali, aby rywalizacja przebiegała w duchu fair play. O doping doskonale zadbała Justyna Gawlik, klubowy „Najlepszy Kibic”.

Wyrażono nadzieję, że mistrzostwa na stałe wpiszą się do kalendarza imprez sportowych organizowanych w powiecie dębickim i stanowiąc element promocji regionu, z roku na rok przyciągać będą coraz większą liczbę zawodników.

Wyniki w kategorii do 12 lat.

Dziewczynki :

I miejsce – Julia Jeż – Jedlicze Team

II miejsce – Amelia Bożek – Jedlicze Team

Chłopcy :

I miejsce – Bartosz Nosal – DKK GRYF

II miejsce – Michał Gawlik – DKK GRYF

III miejsce – Karol Ciecieręga – DKK GRYF

IV miejsce – Wiktor Jeż – Jedlicze Team

Wyniki w kategorii od 13 do 15 lat.

I miejsce – Jakub Kulas – DKK GRYF

II miejsce – Marcin Goleń – KCP Elzat Bieniasz Bike Team Tarnów

III miejsce – Tomasz Kliś – DKK GRYF

Wyniki w kategorii od 16 do 18 lat.

I miejsce – Krystian Rynkar – DKK Spartakus

II miejsce – Szymon Kulas – DKK GRYF

III miejsce – Grzegorz Armatyz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team Tarnów

Wyniki w kategorii OPEN od 19 do 30 lat.

I miejsce – Krzysztof Gajda – z czasem 00:41:55

II miejsce – Sławomir Dziwisz – FIL-BIKE Rzeszów – 00:43:42

III miejsce – Szymon Brzoza – ESSENTIA VITAE RKK MTB – 00:44:00

IV miejsce – Jakub Rusin – DKK GRYF Dębica – 00:45:58

V miejsce – Mateusz Niezgoda – 00:47:36

VI miejsce – Piotr Dwojak – DKK GRYF Dębica – 00:48:16

VII miejsce – Łukasz Kloc – Dębicki Klub Kolarski Spartakus – 00:49:57

VIII miejsce – Dorian Kapiszewski – 01:09:49

IX miejsce – Paweł Ligęzka – DNF

X miejsce – Wojciech Pasowicz – DNF

XI miejsce – Sławomir Skóra – DNF

XII miejsce – Grzegorz Matłok – DNF

XIII – Gabriel Boro – DNF

 

Wyniki w kategorii OPEN od 31 do 45 lat.

I miejsce – Maksymilian Gierach – Elzat Bieniasz Bike Team WRDTarnów – 00:36:27

II miejsce – Adam Gawlik – DKK GRYF Dębica – 00:37:24

I miejsce – Sebastian Dziama – Rzeszów – 00:37:56

IV miejsce – Grzegorz Rusin – DKK GRYF Dębica – 00:41:56

V miejsce – Grzegorz Armatys – KCP Bieniasz Bike – 00:43:11

VI miejsce – Krzysztof Książek – DKK GRYF Dębica – 00:43:56

VII miejsce – Marek Kliś – DKK GRYF Dębica – 00:49:15

VIII miejsce – Darek Dudziński – BIKEBROTHERS OSHEE TEAM – DNF

Wyniki w kategorii OPEN pow. 46 lat.

I miejsce – Jacek Ciecieręga – 00:37:34

II miejsce – Marek Kulas – 00:45:44

III miejsce – Wojciech Stasiowski – 00:53:25

IV miejsce – Janusz Szeliga – DNF

V miejsce – Krzysztof Węgrzyn – Sokół Mielec – DNF

VI miejsce – Jan Goleń – DNF