Kim dokładnie jest barista?
Barista to nie tylko pracownik kawiarni, który przygotuje dla nas poranne espresso. Jest to osoba, która specjalizuje się w wyborze, parzeniu i podawaniu kawy oraz ma szeroką wiedzę związaną z kawą. Barista jest odpowiedzialny za cały proces serwowania kawy – od wyboru właściwych ziaren, przez jej mielenie, aż po parzenie i podawanie.
Przeczytaj także: https://bigbeans.pl/brew-bar/
Dobry barista powinien mieć wiedzę popartą doświadczeniem, a także chęć do dalszej nauki, testów i szeroko pojętego eksplorowania świata kawy. Jest to jeden z zawodów, w którym można oddać się swojej pasji, więc będzie świetną opcją dla wielbicieli kawy.
Jest to jednak nie tylko z praca z kawą, ale też z ludźmi. Łatwe nawiązywanie kontaktów i umiejętność rozmawiania z klientami to dodatkowe atuty, które pozwolą Ci zostać świetnym baristą. Do Twoich obowiązków będzie należeć doradzenie niezdecydowanemu klientowi w wyborze kawy czy dodatków, a także odpowiadanie na różnorodne pytania dotyczące procesu przygotowywania kawy.
Przeczytaj także: https://bigbeans.pl/mobilny-barista/
Jak zostać baristą?
Jeśli kochasz kawę i chcesz związać z nią swoja przyszłość – kariera baristy będzie dla Ciebie idealna. Na samym początku tej drogi wystarczy Ci chęć do nauki i pasja do kawy. Wiele młodych osób zaczyna swoja karierę od stażu w kawiarni – i jest to jeden z kierunków jakie może wybrać początkujący barista. Aby zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy, można też zacząć od szkolenia – czy to samodzielnego, czy w formie kursu. Informacje na temat parzenia kawy i zawodu baristy znajdziesz w internecie, możesz też przebierać spośród szerokiej oferty profesjonalnych kursów i szkoleń. Długie godziny spędzone na nauce przygotowania perfekcyjnego espresso pozwolą Ci poczuć się pewniej w pierwszych dniach pracy, a pracodawca z pewnością doceni Twoje doświadczenie.
Przeczytaj także:
Chcesz zacząć stawiać pierwsze kroki w karierze baristy? Sprawdź szkolenia z parzenia kawy prowadzone przez ekspertów branży – The Big Beans Production.
Źródło: https://bigbeans.pl/