Strona głowna » Dębica » Kępa wraca na fotel lidera

Kępa wraca na fotel lidera

Siatkarze dębickiej Kępy zwyciężyli w wyjazdowym spotkaniu z Klimą Błażowa w trzech setach i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek I Ligi Podkarpackiej. Przyczyniła się do tego porażka dotychczasowego lidera z Rakszawy w Głogowie Małopolskim 3:1.

Był to bardzo ważny mecz dla rozgrywającego Kępy Karola Karnasa, który jest wychowankiem drużyny z Błażowej i po sezonie 2019/2020 opuścił szeregi Klimy dołączając do drużyny z Dębicy. Pierwsza partia zwiastowała wyrównane wymagające spotkanie. Doszło w niej do emocjonującej końcówki, w której przy stanie 27:26 przyjmujący dębiczan Arkadiusz Kościółek skończył atak z prawego skrzydła, a następnie zagrał asa serwisowego. Zwycięstwo Kępy w premierowej odsłonie przypieczętowało nieczyste odbicie rozgrywającego gospodarzy.

Drugi set to gra punkt za punkt do połowy tej partii. Następnie goście odskoczyli gospodarzom na kilka oczek po znakomitych serwisach wcześniej wspomnianego Karnasa i Popieli. Tę odsłonę zakończył skutecznym zbiciem z lewego skrzydła Dominik Czaja.

W trzeciej partii dębiczanie osiągnęli szybko kilkupunktową przewagę. Trener Jan Włodarczyk zaczął rotować składem i na parkiecie pojawili się rezerwowi Norbert Sorys, Maksymilian Pazdan, Bartosz Pichla i Maksymilian Kubiczek. Sorys świetnie bronił w szóstej strefie, Pazdan i Kubiczek znakomicie spisywali się w ataku, a Pichla kapitalnie rozgrywał.

W kolejnym spotkaniu, w najbliższą sobotę 12 grudnia o godz. 15:30 dębiczanie zmierzą się w domowym meczu z Głogovią Głogów Małopolski. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Źródło: UKS Kępa MOSiR Dębica