Strona głowna » Dębica » Kępa bez straty seta pokonała Klimę Błażowa

Kępa bez straty seta pokonała Klimę Błażowa

Siatkarze Kępy Dębica pewnie pokonali Klimę Błażowa 3:0 i dalej liczą się w grze o wygranie rozgrywek I Ligi Podkarpackiej. Dębiczanie do lidera z Rakszawy tracą zaledwie jeden punkt na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej.

Przed rozpoczęciem spotkania nastąpiła miła uroczystość wręczenia brązowych medali drużynie Dębickiej Akademii Siatkówki Kępa. Podopieczni drugiego trenera seniorów – Łukasza Nowaka zajęli trzecie miejsce w Podkarpackiej Lidze Juniorów Młodszych. W premierowej odsłonie to goście rozpoczęli z większym animuszem, na początku seta prowadzili 7:10. Po błędach własnych Klimy oraz skutecznym pojedynczym bloku Soleckiego gospodarze doprowadzili do wyrównania 10:10. W dalszej części tej odsłony dębiczanie już tylko sukcesywnie powiększali prowadzenie. Znakomicie w tym spotkaniu, w ataku prezentował się Paweł Szymanik, który był nie do zatrzymania.

Druga partia to pełna kontrola wydarzeń na boisku przez zawodników Kępy. Po secie bez historii i koncertowej grze siatkarzy z Dębicy na tablicy świetlnej pojawił się wynik 2:0. Partię zakończył kapitalny podwójny blok Popieli i wcześniej już wspomnianego Szymanika.

W trzecim secie mogliśmy zaobserwować rewelacyjną serię zagrywek rozgrywającego dębiczan Karola Karnasa, który w polu serwisowym znajdował się od stanu 9:8 do stanu 14:8. Pewną wygraną w tej partii zapewnił gospodarzom atakiem z lewego skrzydła Dominik Czaja. W przedostatniej już serii gier fazy zasadniczej, w najbliższą sobotę dębiczanie udadzą się na wyjazdowe starcie do Głogowa Małopolskiego.

UKS Kępa MOSiR Dębica 3:0 Klima Błażowa (25:16, 25:20, 25:14)

Skład : Karnas, Pazdan (k), Czaja, Popiela, Solecki, Szymanik, Dzwierzyński (l), Jurczyński (l) oraz Pichla, Kubiczek