Strona głowna » Dębica » Horror w Czudcu zakończony happy endem

Horror w Czudcu zakończony happy endem

Siatkarze Kępy jeszcze nie doznali porażki w obecnych rozgrywkach. Tym razem po bardzo emocjonującym meczu ograli 3:2 zwycięzcę I Ligi Podkarpackiej z zeszłego sezonu drużynę ProSport Marmax Czudec. Zadanie nie było proste gdyż Kępa zmuszona była bronić aż dwie piłki meczowe w czwartym secie. Dębiczanie przystąpili dodatkowo do spotkania bez podstawowego przyjmującego Arkadiusza Kościółka, którego zastąpił kapitan zespołu Maksymilian Pazdan.

W pierwszej partii świetnie funkcjonował blok gości a w ataku nie do zatrzymania był grający trener Jan Włodarczyk, który skończył bardzo ważną akcję przy stanie 23:22 dla Kępy. Siatkarze z Dębicy wykorzystali pierwsza piłkę setową po pomyłce z prawego skrzydła atakującego gospodarzy Przemysława Brylińskiego.

Druga odsłona to gra punkt za punkt, niestety dla Kępy w końcówce asa zaserwował Maciej Świst. Przy stanie 24:23 ten sam zawodnik popisał się sprytnym zagraniem po bloku i to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa w tym secie.

W trzeciej partii Czudec od samego początku odskoczył na kilka oczek. Trener Włodarczyk próbował ratować sytuację stosując rotację w składzie.  Sięgnął po rezerwowych zawodników Norberta Sorysa i Pawła Szymanika, ale pomimo ich ambitnej postawy nie udało się już odwrócić losów rywalizacji w tej partii. Błędy w przyjęciu zagrywki zawodników Kępy spowodowały szczególnie dotkliwe straty punktowe.

Od czwartego seta dębiczanie zaczęli grać na dwóch libero. Do Konrada Dzwierzyńskiego na parkiecie dołączył Jakub Jurczyński.  Po zaciętej walce przez cały set, siatkarze z Dębicy pokazali w końcówce niezłomny charakter – przegrywali już 24:22 i obronili dwie piłki meczowe. Podbudowani tym faktem zwyciężyli w tej partii 27:25.

W tie-breaku Kępa wypracowała sobie kilkupunktową przewagę. Po pojedynczym bloku środkowego Jakuba Soleckiego było już 9:5, Czudec nie poddawał się jednak i odrobił część strat. Było to jednak zdecydowanie za mało na świetnie dysponowanych zawodników z Dębicy. Mecz zakończył skutecznym atakiem z lewego skrzydła Maksymilian Pazdan.

W najbliższy weekend I Liga Podkarpacka zawiesza rozgrywki w związku z wypadającym 1 Listopada Dniem Wszystkich Świętych. Po tygodniowej przerwie Kępa zmierzy się na własnym parkiecie z AKS  V LO Rzeszów.

ProSport Marmax Czudec – UKS Kępa MOSiR Dębica 2:3 (22:25, 25:23, 25:20, 25:27, 13:15)
Skład: Włodarczyk, Karnas, Solecki, Popiela, Pazdan (k), Czaja, Dzwierzyński oraz  Jurczyński, Szymanik, Sorys
Autor: Jakub Jurczyński

Źródło: UKS Kępa MOSiR Dębica