Strona głowna » Dębica » Dziewięć medali „Morsów” podczas zawodów o Puchar Dębicy 2019

Dziewięć medali „Morsów” podczas zawodów o Puchar Dębicy 2019

Na tafli dębickiego lodowiska odbyły się 19 i 20 stycznia br. zawody w łyżwiarstwie figurowym  o Puchar Dębicy 2019. Rywalizowali ze sobą zawodnicy z całej Polski. Zawodnicy  UKS „Mors” Dębica spisali się na medal. W pierwszym dniu rywalizacji zaprezentowała się najmłodsza zawodniczka klubu, siedmioletnia Anastazja Sohling, która zadebiutowała z sukcesem w klasie brązowej, zdobywając 5 miejsce.

W kolejnym dniu rywalizacji sukcesów nie było końca. W konkurencji solistów kategorii dziecięcej brązowej pierwsze miejsce zdobył Mateusz Bonar. Zaprezentował dynamiczny i bardzo dobry program do muzyki Hansa Zimmera pt. „Piraci z Karaibów”. W tej samej kategorii konkurencji solistek pierwsze miejsce wywalczyła  Zuzanna Sidor, srebrny medal zdobyła Julia Kupiec, a brąz Klaudia Mucha. Wszystkie zawodniczki pojechały przepiękne i zróżnicowane programy prezentując w nich spirale, skoki i piruety na bardzo dobrym poziomie.

W konkurencji solistek klasy młodzieżowej brązowej również nie zabrakło medali. Srebrny medal zdobyła Zofia Szczęsna, brąz Dominika Brzozowska, 6 miejsce zdobyła Monika Kucharska, a swój debiut na 15 pozycji zakończyła Gabriela Kułak.

Z ogromnym ładunkiem energii, złoty medal wywalczyła również Nicol Kogut startując w kategorii młodzieżowej w klasie srebrnej, a prawie tuż za nią uplasowała się Ewelina Olechawska zdobywając trzecie miejsce.

W klasie złotej w swojej grupie wiekowej srebrny medal wywalczyła Wiktoria Żurek prezentując podwójne skoki i kombinacje i  przepiękne piruety.

Dziewięć medali podczas jednych zawodów to ogromny sukces dla wszystkich zawodników i ich trenerów, ale również ogromna satysfakcja dla rodziców. Łyżwiarstwo figurowe to sport, w którym ważne jest przygotowanie fizyczne, baletowe, ale też wrażliwość i umiejętność interpretowania muzyki ruchem.