Strona głowna » Dębica » Bobry drugim klubem okręgu

Bobry drugim klubem okręgu

Na pływalni w Ropczycach odbyły się 29 i 30 listopada Zimowe Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego. Po raz kolejny zawodnicy MKP Bobry Dębica wracają ze zdumiewającym dorobkiem medalowym – 36 krążków, z czego 16 jest koloru złotego – mistrzowskiego. Tak dobre wyniki pozwoliły dębickim zawodnikom zająć drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej wśród wojewódzkich klubów pływackich.

Czterokrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Szymon Wodzień, który triumfował na dystansach 50, 100, 200 klasycznym oraz 1500 dowolnym. Trzy tytuły mistrzyni okręgu oraz jeden wicemistrzyni zdobyła Paula Sroczyńska wygrywając 400, 800 dowolnym i 400 zmiennym, zaś tytuł wicemistrzyni wywalczyła płynąc na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Z czteroma medalami wrócili również: Bartłomiej Szewc (pierwszy na 100 i 200 m w stylu motylkowym, drugi na 200 m zmiennym, trzeci na 100 m grzbietowym), Paulina Ożóg (pierwsza na 50 m grzbietowym, druga na 100 m grzbietowym i 100 m dowolnym, trzecia na 50 m dowolnym) oraz Kacper Marszałek (pierwszy na 50 m motylkowym, drugi na 50 m dowolnym, trzeci na 100 m dowolnym i 100 m zmiennym). Kolejne trzy „złota” przywieźli: Jakub Dyda (pierwszy na 100 m klasycznym, drugi na 50 m grzbietowym), Krystian Goździaszek (pierwszy na 50 m motylkowym, trzeci na 50 m i 200 m klasycznym) i Kornel Żybura (pierwszy na 400 m dowolnym). Pozostałe medale zdobyli: Bogdan Pawłowski, Jan Bereś oraz Jakub Kałuża.

Na koniec rywalizacji pierwszego i drugiego dnia podczas wyścigów sztafetowych dębickie drużyny uplasowały sie na dwóch pierwszych miejscach (mężczyźni) oraz drugim i trzecim (kobiety).