Groźny wypadek z udziałem 12-letniego rowerzysty wydarzył się 19 maja po południu w Zawadzie. Chłopiec podczas jazdy rowerem zjechał z chodnika wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy. Nastolatek trafił do szpitala w Rzeszowie.
Do zdarzenia doszło około godziny 15 w miejscowości Zawada. Policjanci, którzy pracowali na miejscu, ustalili wstępnie, że 12-letni rowerzysta podczas jazdy zjechał z chodnika na jezdnię tuż przed jadącego Volkswagena Sharana.
W wyniku zderzenia chłopiec upadł na jezdnię i doznał obrażeń. Ratownicy udzielili mu pierwszej pomocy na miejscu, a następnie przewieźli go do szpitala w Rzeszów.
Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy Volkswagena. Badanie alkomatem wykazało, że 33-letni mieszkaniec gminy Dębica pozostawał trzeźwy.
źródło: KPP Dębica


