Strona domowa » DĘBICA » Zwycięstwo z wiceliderem

Zwycięstwo z wiceliderem

Drużyna UKS Kępa MOSiR Dębica po miesięcznej przerwie rozegrała kolejne spotkanie IV ligi mężczyzn we własnej hali. Tym razem po drugiej stronie siatki, stanęła ekipa zajmująca drugie miejsce w ligowej tabeli – KPS MOSiR Siarka Tarnobrzeg. Drużyna gospodarzy jak do tej pory przegrała jeden mecz w ligowych pojedynkach i w dębickiej hali była murowanym faworytem.

Gracze Kępy od początku wyszli na mecz skoncentrowani, z dużą determinacją i wolą walki aby pokazać, że miejsce w tabeli nie odzwierciedla  rzeczywistego stanu ich umiejętności. Już w początkowej fazie pierwszego seta, dobre zagrywki, bloki, a także kombinacyjna gra pozwoliła uzyskać prowadzenie. Podopieczni trenera Łukasza Nowaka postawili przysłowiową „kropkę nad i” powiększając przewagę. Set zakończył się wygraną Kępy  25:15.
Drugi set przebiegał bliźniaczo podobnie do pierwszego. Mocne zagrywki, cierpliwość, a także sporo spektakularnych bloków i obron pozwoliło na spokojne prowadzenie gry przez ekipę gospodarzy. UKS Kępa MOSiR Dębica –  KPS MOSiR Siarka Tarnobrzeg 2:0, wynik drugiego seta 25:19. W trzeciej partii nie obyło się bez emocji. Przyjezdni widząc, że wynik wymyka im się z rąk, a siatkarze Kępy nie zamierzają odpuszczać, podjęli ryzyko i wzmocnili zagrywkę. Pomimo tego, gra toczyła się punkt za punkt, żadna z ekip w początkowej fazie seta nie mogła doprowadzić do większego niż dwupunktowe prowadzenie. Przy stanie 18:18 zawodnicy Siarki uzyskali  przewagę 4 punktów i wtedy na parkiet wszedł rezerwowy atakujący dębickiego klubu Paweł Grzegorski. Jego zagrywki doprowadziły do wyrównania spotkania, a bloki i dobre wykończenie kontr pozwoliło wygrać dębickim siatkarzom ostatnią partię meczu. Po bardzo dobrym spotkaniu stojącym na wysokim poziomie zawodnicy Kępa zajmują czwartą lokatę w tabeli.

UKS Kępa MOSiR Dębica – KPS MOSiR Siarka Tarnobrzeg 3:0 (25:15 25:19 27:25). Skład: Paweł Gołąb, Maksymilian Pazdan, Rafał Jadach (kapitan zespołu), Kamil Baran, Bartosz Gągała, Maciej Olszewski, Krzysztof Knaź (Libero) oraz Sebastian Kozioł, Paweł Grzegorski, Jacek Mosur, Mateusz Niezgoda, Michał Puźniak.

FOT. ARCHIWUM