Strona głowna » Dębica » Zimowe Mistrzostwa Klubu Bobry

Zimowe Mistrzostwa Klubu Bobry

Na dębickiej pływalni rozegrane zostały 30 i 31 stycznia Zimowe Mistrzostwa Klubu MKP „Bobry”. Zawody te były największą imprezą pływacką na terenie Polski pod względem ilości startujących zawodników. Wystartowało w nich 600 zawodników z kraju oraz ze Słowacji i Ukrainy.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy, który sprawował patronat nad imprezą. W rozpoczęciu mistrzostw uczestniczyli także: wicestarosta Mateusz Pasek, Mateusz Smoła, przewodniczący Rady Powiatu oraz członkowie Rady Miejskiej w Dębicy: Piotr Michoń i Jan Kasowicz. Goście wraz z Magdaleną Sroczyńską, prezes MKP Bobry Magdaleną Sroczyńską dekorowali  i nagradzali medalistów poszczególnych konkurencji.

W tych silnie obsadzonych zawodach zawodnicy gospodarzy zdobyli pięć medali. Paulina Ożóg zdobyła dwa srebrne medale na dystansie 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym, zaś złoty zdobył Kacper Marszałek na dystansie 50 m stylem dowolnym. Dwa srebra „Bobry” zdobyły w wyścigach sztafetowych: 4×50 stylem zmiennym w składzie: Kornel Żybura, Paulina Ożóg, Paula Sroczyńska, Maciej Bochnowski, jak również 5×50 dowolnym, w której popłynęli: Maciej Bochnowski, Paulina Ożóg, Kacper Marszałek, Paula Sroczyńska wraz z trenerem Przemysławem Jurkiem. Głównymi sponsorami imprezy, bez pomocy których trudno byłoby zorganizować takiej rangi zawody byli: Ventor, OlimpLabs, Firma Oponiarska Dębica, Tikkurila, Tabor, ErGraf, TYR. W organizację zawodów zaangażowali się także członkowie zarządu klubu „Bobry” oraz rodzice zawodników, którzy czynnie pomagali przy organizacji największej imprezy pływackiej w  Polsce.