Strona głowna » Wydarzenia » Zawodniczki z Korzeniowa z medalami

Zawodniczki z Korzeniowa z medalami

Duży sukces zanotowały uczennice Zespołu Szkół i zawodniczki UKS SP w Korzeniowie w rozgrywanych w Błażowej Mistrzostwach Podkarpacia Uczniowskich Klubów Sportowych Drużynowo w tenisie stołowym. Dziewczęta Anna Gąsiorek i Aleksandra Grabiec rywalizując z 11 zespołami z Podkarpacia stanęły na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal i awansowały tym samym do finału ogólnopolskiego.

Ich młodsze koleżanki  w tej samej kategorii wiekowej żaczek – Kinga Strączek i Magdalena Grabiec zajęły 7 miejsce. W rywalizacji brali również udział chłopcy: młodzicy Norbert Gąsiorek i Patryk Strączek uplasowali się również na podium zdobywając brązowy medal. Druga drużyna młodzików: Jakub Grabiec, Patryk Marszałek i Dominik Lipa zajęła czwartą lokatę.

Wcześniej w Dukli rozegrano 1 Grand Prix Podkarpacia Żaczek Indywidualnie gdzie dziewczęta z Korzeniowa również odniosły sukces. Anna Gąsiorek rywalizując z 43 żaczkami w finale uległa jedynie rówieśniczce ze Stalowej Woli zajmując drugie miejsce premiowane w turnieju awansem do rozgrywek ogólnopolskich, które odbędą się w Jastrzębiu Zdroju. Kinga Strączek zajęła czwarte miejsce, Aleksandra Grabiec – piąte a jej siostra Magdalena Grabiec 29 miejsce.  Z wyników podopiecznych zadowolony jest trener Bernard Stec, nauczyciel ZS w Korzeniowie.