Strona głowna » Gmina Dębica » Uczniowie z Brzeźnicy po raz kolejny mistrzami

Uczniowie z Brzeźnicy po raz kolejny mistrzami

W hali sportowej szkoły podstawowej w Pustkowie-Osiedlu 7 lutego br. odbyły się VI Halowe Mistrzostwa Gminy Dębica w Piłce Nożnej „Zostań Mistrzem” 2019. W turnieju wzięło udział 10 reprezentacji szkół z terenu Gminy Dębica, które występowały pod flagą wcześniej wylosowanego państwa oraz barwami Gminy Dębica. Wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których mecze były rozgrywane w systemie każdy z każdym. W kolejnej fazie turnieju, drużyny które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach walczyły o triumf w całym turnieju. Łącznie rozegrano 25 meczów, które wszystkim zawodnikom dostarczyły bardzo dużo emocji i do ostatnich sekund trzymały w napięciu przed końcowym gwizdkiem, tym samym dając wiele radości po wygranym meczu. Wszyscy zawodnicy mogli liczyć również na głośny doping swoich kolegów oraz trenerów, którzy przekazywali swoim podopiecznym cenne wskazówki w trakcie gry.

Tegorocznym triumfatorem VI Halowych Mistrzostw Gminy Dębica w Piłce Nożnej „Zostań Mistrzem” 2019 została reprezentacja z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy, która w finale pokonała 1:0 waleczną reprezentację z Nagawczyny, tym samym broniąc wywalczonego przed rokiem tytułu, który będą dzierżyć przez kolejny rok. Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna z Pustyni wygrywając z zespołem z Głobikowej 2:1, choć to zawodnicy z Głobikowej pierwsi cieszyli się ze zdobycia bramki, jednak po ambitnej grze to Pustynia cieszyła się z miejsca na podium.