Strona domowa » DĘBICA » Tikkurila posadziła pięć tysięcy drzew

Tikkurila posadziła pięć tysięcy drzew

Blisko sto osób spotkało się 22 listopada w szkółce leśnej na terenie Nadleśnictwa Dębica, by wziąć udział w zorganizowanej przez firmę Tikkurila Polska SA akcji sadzenia drzew “Bądź odpowiedzialny w naturze – posadź drzewo z Tikkurila”.

W projekt zaangażowali się  pracownicy firmy, ich rodziny oraz młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy. Najmłodsza uczestniczka spotkania liczyła ponad dwa miesiące. Niepewne warunki pogodowe nie powstrzymały “Odpowiedzialnych w naturze” i nie ostudziły zapału, zwłaszcza w grupie najmłodszych początkujących leśników.  Po krótkim instruktażu sadzenia drzewek, przeprowadzonym przez przedstawicieli nadleśnictwa, ochotnicy ruszyli  do pracy, a już po niespełna trzech godzinach las wzbogacił się o pięć tysięcy młodych jodeł.

Na zakończenie akcji wszyscy spotkali się przy wspólnym ognisku, gdzie na każdego czekał gorący posiłek. Poprzez akcję Tikkurila chciałaby zwrócić uwagę na potrzebę dbania o otoczenie, w którym żyjemy. – Chcemy w praktyczny sposób pokazać, jak każdy z nas może bez wielkiego wysiłku, nawet w formie zabawy, przekształcić przestrzeń wokół siebie w bardziej przyjazną i sprzyjającą zdrowiu – naturalną – mówi Magdalena Olszewska kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej i PR w Tikkurila Polska SA. – Dzięki grupie osób, które zdecydowały się aktywnie  spędzić  sobotnie przedpołudnie, łącząc przyjemne z pożytecznym, w ciągu kilku godzin powstał zaczątek młodego lasu – tak ważnego elementu naturalnego otoczenia człowieka.

Tikkurila Polska SA jest częścią fińskiego koncernu farbiarskiego Tikkurila Oyj. Siedziba firmy mieści się w Dębicy.

FOT. ARCHIWUM TIKKURILA POLSKA

SGA_2255_1 SGA_2487_1SGA_2603_1