Strona głowna » Dębica » Rywalizując uczcili pamięć mistrzów

Rywalizując uczcili pamięć mistrzów

W Dębicy 19 grudnia br. odbył się VIII Międzynarodowy Memoriał Dębickich Mistrzów Kazimierza Lipienia i Ryszarda Świerada. W Memoriale wystartowało 70 zapaśniczek i zapaśników.

Zawody zdominowali adepci zapasów, którzy od ponad roku są nadzieją trenerów na odbudowanie pozycji Dębicy w tej dyscylinie – zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 9. Wystartowali oni w sześciu kategoriach mini – zapasów, głównie sprawnościowych. W kategorii 30 kg zwyciężył Dawid Andreasik, najlepszy w kategorii 35 kg był Jakub Kosowski, zaś w kategorii 40 kg zwyciężył Mikołaj Czerwiec. W kategorii 46 kg najlepszy okazał się Maciej Bobulski, drugie miejsce zajął Kacper Ciszek, w kategorii 55 kg wygrał Gabriel Lipiński, a trzeci był Dominik Rak (podajemy tylko miejsca dębiczan, którzy walczyli z reprezentantami z innych szkół w regionie), w kategorii 66 kg wygrał Michał Borek.W zapasach dziewcząt Kinga Sikora zajęła miejsce w kat. 60 kg.

W grupie seniorów najlepszy okazał się Mariusz Furgał, pokonując w finale zawodnika ze Szwecji, trzecie miejsce zajął Adam Furgał. Marcin Nykiel zwycięzuył w kat 60 kg juniorów również w finale pokonał Szweda, Piotr Muchowski wygrał w kat 74 kg juniorów, zaś Sylwia Kamińska pokonała w zapasach kobiet Sarę Rejniak.