Strona domowa » DĘBICA » Rusza budowa nowego bloku operacyjnego i lądowiska

Rusza budowa nowego bloku operacyjnego i lądowiska

Ponad 18,5 mln zł ma kosztować budowa i przebudowa istniejącego budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy. W ramach inwestycji powstaną m.in.: nowy blok operacyjny, centralna sterylizacja, stacja łóżek oraz lądowisko dla helikopterów. Wyłoniony w drodze przetargu wykonawca to warszawska firma Erbud SA, z którą 15 maja br. podpisano umowę dotycząca realizacji przedsięwzięcia.

– To konkretny krok w stronę znaczącego unowocześnienia naszego szpitala – zapowiada Andrzej Reguła, starosta powiatu dębickiego. – Lądowisko zlokalizowane na dachu budynku i nowy blok operacyjny oznaczają wyższy poziom ratowania zdrowia i życia pacjentów dębickiego szpitala.

Realizację inwestycji oszacowano na kwotę 18 674 842,96 zł. – Pieniądze na sfinansowanie przedsięwzięcia zostały zabezpieczone pod postacią kredytu – informuje Mateusz Pasek, wicestarosta powiatu. – Jednocześnie staramy się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Liczymy na sumę około ośmiu milionów złotych.

Wykonawcą zadania jest spółka Erbud z Warszawy, która na rynku działa już od ponad 25 lat i może pochwalić się ma m.in. budową Centrum Medycyny Inwazyjnej Akademii Medycznej w Gdańsku. – Przedsięwzięcie jakie czeka nas w Dębicy to dla naszej załogi żadna nowość – podkreśla Walenty Twardy, dyrektor ds. produkcji i prokurent spółki.  – Muszę jednak zaznaczyć, że do każdej inwestycji podchodzimy indywidualnie, wystrzegamy się rutyny.

Realizacja inwestycji ma potrwać maksymalnie dwa lata. – Wykonawca już zapowiedział, że zamierza wcześniej zakończyć wszystkie prace szpitala – mówi Przemysław Wojtys, dyrektor ZOZ w Dębicy.  – Wierzę, że efekt końcowy wynagrodzi pacjentom wszelkie niedogodności jakie wiążą się z  przebudową.