Strona domowa » GMINA DĘBICA » Recytowali w gminie, teraz pokażą się w powiecie

Recytowali w gminie, teraz pokażą się w powiecie

W Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu 7 listopada 2017 r. odbyły się Gminne Eliminacje do Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej. Swoje umiejętności prezentowali uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich gminy Dębica wraz z opiekunami oraz osoby dorosłe.

Uczestnicy wykazali się wyjątkową wrażliwością w interpretacji utworów. – Każda prezentacja wyrażała inną ekspresję ujęcia tematu wiary w liryce – informuje Marcin Ciszek, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. – Mieliśmy przyjemność wysłuchać zarówno utworów recytowanych jak i poezji śpiewanej.

W eliminacjach wysłuchano piętnastu prezentacji w kategorii szkół podstawowych, dziesięciu z gimnazjów i klas VII szkół podstawowych, jednej uczestniczki ze szkoły średniej oraz trzech osób dorosłych. Jurorzy: Marcin Ciszek, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Ks. Andrzej Szaraj, wikariusz Parafii w Pustkowie-Osiedlu oraz Elżbieta Chmura, pracująca w Filii Biblioteki Publicznej w Pustkowie-Osiedlu, w kategorii szkół podstawowych nagrodzili pierwszym miejscem Aleksandrę Świder z Grupy Teatralno-Kabaretowa Żaba. Drugie miejsce jurorzy przyznali Roksannie Buraś z Grupy Teatralno-Kabaretowej Żaba, trzecie Patrycji Pyzińskiej z Zespołu Szkół w Podgrodziu, przyznali także wyróżnienie dla Marty Czauderny z PSP w Stobiernej. W kategorii klas VII „podstawówki” oraz gimnazjum pierwsze miejsce zajęła Magdalena Mazur z Grupy Teatralno-Kabaretowej Żaba, drugie miejsce zajęła Klaudia Cielak z Zespołu Szkół w Paszczynie, trzecie miejsce Julia Nowak z  ZS Pustynia, zaś wyróżnienie otrzymała Julia Kulig z ZS w Zawadzie. W kategorii szkół średnich jury wyróżniło Wiktorię Barnaś z ZSZ w Pustkowie-Osiedlu nie przyznając nominacji do etapu powiatowego. W kategorii osób dorosłych pierwsze miejsce zdobyła Dorota Bielatowicz, drugie miejsce jurorzy przyznali Annie Łączak, trzecie Żanecie Ziętek, jednak bez nominacji do etapu powiatowego. Laureaci z rąk komisji odebrali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Część z nich będzie reprezentować gminę Dębica na powiatowym etapie konkursu, który odbędzie się 15 listopada (szkoła podstawowa i gimnazjum) i 16 listopada (szkoły ponadgimnazjalne i osoby dorosłe) w Domu Kultury i Kinie „Kosmos” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.