Strona domowa » GMINA DĘBICA » Podsumowanie wakacji na basenie

Podsumowanie wakacji na basenie

Podczas tegorocznego lata basen zewnętrzny Kompleksie Basenów „Nemo” w Pustkowie-Osiedlu odwiedziło ponad 23 500 osób, które zdecydowały się spędzić tam ciepłe i słoneczne dni.

– Przez całe wakacje dokładaliśmy wszelkich starań, by w jak największym stopniu umilić mieszkańcom gminy i okolic czas spędzony na naszym obiekcie – podsumowuje Krzysztof Lipczyński, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w gminie Dębica. – W tym celu na inaugurację sezonu letniego wraz z firmą Lerg przygotowali szereg atrakcji.

Podczas uroczystego otwarcia letniego sezonu kąpielowego, został oddany do użytku Mobilny Park Linowy składający się z siedmiu modułów o różnych przeszkodach do pokonania i wspinaczki. Dodatkowo dla dzieci i młodzieży przygotowano: dmuchany wodny tor przeszkód WIBIT, plażę palmową z huśtawkami i wielkimi klockami, duży dmuchany zamek wraz ze zjeżdżalnią do zabawy, trzy zjeżdżalnie wodne w tym jedna rurowa, pełno wymiarowe boisko do gry w siatkówkę plażową oraz różne gry, zabawy i animacje hawajskie, podczas których animatorki zorganizowały szereg konkurencji m.in.: puszczanie wielkich baniek, taniec w wodzie z piłeczkami, formowanie zwierzątek z balonów oraz balonową szermierkę, a wieczorem na terenie GOSiR przy budynku Klubu Sportowego „Chemik”, została zorganizowana zabawa taneczna z zespołem „Sekend”.

Wspólnie z Dębicką Akademią Siatkówki „Kępa” zorganizowano IV Plażowy Turniej Piłki Siatkowej, podczas którego zawodniczy rywalizowali o puchar wójta gminy Dębica, dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz prezesa Dębickiej Akademii Siatkówki „Kępa” oraz o cenne nagrody rzeczowe i finansowe. Turniej był podzielony na dwie kategorie: do 18 roku życia oraz OPEN.  Łącznie w obu dniach wystartowało 23 pary (13 męskich, 7 żeńskich oraz 3 miksty), które rywalizowały w systemie brazylijskim. Większość rozegranych meczy stało na dobrym i wyrównanym poziomie, co sprawiało, iż kilkukrotnie widzowie byli świadkami efektownych ataków oraz wielu obron.

Podczas tegorocznych wakacji wszyscy miłośnicy kina po raz kolejny mieli możliwość obejrzeć filmy „pod chmurką” w ramach organizowanego na basenie Kina Letniego. W tym roku zdecydowano się wyświetlić cztery filmy. W każdy piątek sierpnia organizatorzy mogli liczyć na liczną grupę osób, które zdecydowały się spędzić swój czas przy wspólnym oglądaniu kolejnych filmów. Podczas czterech seansów filmowych łącznie gościliśmy 332 osoby.

– Tegoroczna upalna wakacyjna pogoda sprawiła, iż mnóstwo osób indywidualnych zdecydowało się skorzystać z naszego kompleksu i znaleźć w wodzie odrobinę ochłody – mówi Krzysztof Lipczyński. – Cieszy nas również fakt, iż nasz kompleks gościł liczne grupy zorganizowane z różnych rejonów Polski, które przebywały obozach sportowych.

Po zakończeniu roku szkolnego nastąpiło oficjalne otwarcie letniego sezonu kąpielowego. Podczas pierwszego tygodnia wakacji basen odwiedziło ponad 2800 osób, co zapowiadało udany sezon pod względem frekwencji. W lipcu basen zewnętrzny odwiedziło ponad 8400 osób, w pierwszym miesiącu wakacji odnotowano łącznie trzy dni, w których frekwencja na basenie wyniosła ponad 1000 osób, z rekordem w jednym dniu wynoszącym 1596 osób. W sierpniu, kompleks odwiedziło ponad 12 300 osób, podczas którego zanotowano cztery dni, w których frekwencja wyniosła ponad 1000 osób łącznie z rekordem w jednym dniu wynoszącym 1772 osoby. Dodatkowo taki wynik frekwencji osiągnięty 1 sierpnia został odnotowany w historii naszego kompleksu jako najwyższa liczba odwiedzin w jednym dniu.

– Tegoroczny wysoki wynik frekwencji, który wyniósł ponad 23500 osób w porównaniu z poprzednim rokiem, w którym przez całe wakacje basen zewnętrzny odwiedziło ponad 15000 osób, napawa nas dumą i zadowoleniem, iż nasze starania spowodowały tak duży wzrost osób korzystających z naszego kompleksu – dodaje Lipczyński. – Dziękujemy za okazane zaufanie oraz wybranie Kompleksu Basenów „Nemo” w Pustkowie-Osiedlu jako miejsca przyjaznego do spędzenia swojego czasu wolnego nad wodą wśród przyjaciół i rodziny. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, by w następnym roku podczas kolejnych wakacji nasz kompleks był jeszcze bardziej atrakcyjny i jak najlepiej przystosowany do potrzeb mieszkańców.