Strona głowna » Dębica » Otwarte Mistrzostwa Mielca w pływackich sprintach

Otwarte Mistrzostwa Mielca w pływackich sprintach

Na mieleckiej pływalni 2 października br. odbyły się pierwsze zawody pływackie w sezonie 2016/2017. W zawodach udział brało 220 zawodników w tym 14 reprezentantów dębickiego Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Gryf”. Wszyscy podopieczni UKP pokazali się z bardzo dobrej strony a największy sukces odniósł Antoni Horodyński, który wygrał na każdym dystansie 50 motylkowym, 50 grzbietowym, 50 klasycznym i 50 dowolnym tym samym zdobywając nagrodę najlepszego zawodnika w kategorii 12 lat i młodsi.

– Nagroda dla najlepszej zawodniczki w kategorii 14 – i 13 – latków powędrowała również do reprezentantki naszego klubu Natalii Szerszeń dzięki zwycięstwom na 50m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym – informuje Joanna Rżany.

Trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszej zawodniczki w tej samej kategorii wiekowej powędrowało do Wiktorii Rżany dzięki wysokim miejscom na 50 dowolnym, 50 grzbietowym oraz zwycięstwu na 50m stylem klasycznym i drugiemu miejscu na 50m stylem motylkowym.

W zawodach udział brali również Joanna Świątek, która zajęła pierwsze miejsce na 50m stylem motylkowym, Wiktoria Gołąb (4 miejsce na 50m stylem grzbietowym, 4 miejsce na 50m stylem motylkowym i 7 miejsce na 50m stylem dowolnym), Hubert Siembida (4 miejsce na 50m stylem motylkowym, 4 miejsce na 50m stylem klasycznym i 9 miejsce na 50m stylem dowolnym), Wiktoria Bigus (5 miejsce na 50m stylem klasycznym i 9 miejsce na 50m stylem dowolnym), Bartosz Mazur (7 miejsce na 50m stylem grzbietowym).
Bardzo dobre starty zanotowały również klubowe sztafety „Gryfa” 4 x 50 m stylem dowolnym dziewczyny: Joanna Świątek, Wiktoria Bigus, Wiktoria Rżany i Natalia Szerszeń (zajęły 4 miejsce). Chłopcy: Paweł Morawczyński, Kacper Ciołkosz, Antoni Horodyński i Mikołaj Kuszowski zajęli 6 miejsce.  W zawodach brali udział również Patrycja Szaraniec, Patrycja Bratuś i Robert Żyła.