Strona głowna » Dębica » Na matę wrócą we wrześniu

Na matę wrócą we wrześniu

Wraz z końcem roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 zakończyli sezon treningów zapaśniczych. Młodzi sportowcy ćwiczą w czasie nauki na macie zakupionej i podarowanej przez Janusza Urbanika, prezesa firmy Ventor, byłego zapaśnika dębickiego klubu „Wisłoka”. W ramach działań związanych z programem „Zapasy w każdej szkole” realizowanym w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Mały Mistrz” mali zawodnicy odbyli kilka turniejów.

Ostatnie zawody odbyły się w czerwcu, zorganizowane zostały przez Jana Rachwała, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy, Andrzeja Nylca, prezesa UKS OLIMP w Dębicy oraz Janusza Urbanika, prezesa firmy Ventor. To dzięki ich inicjatywie w ubiegłym roku szkołę odwiedził Andrzej Supron, mistrz świata i wicemistrz olimpijski w zapasach. Szkoła podjęła się realizacji programu, otrzymała matę zapaśniczą, zaś młodzi sportowcy swoją przygodę z zapasami rozpoczęli w lutym bieżącego roku pod okiem trenera Ryszarda Koniecznego. Podczas czerwcowego turnieju młodzi adepci zapasów zaprezentowali sprawność fizyczną , jaką uzyskali poprzez treningi. W kategorii 32 kg zwyciężył Jakub Kosowski, drugi był Jakub Dynarek, a na trzecich miejscach stanęli Dawid Andreasik i Teofil Babicz. W kat. 36 kg złoty medal zdobył Mikołaj Czerwiec, srebrny Bartłomiej Cieślak, a brązowy Michał Zołotar. Złoto w kategorii 40 kg złoto wywalczył Michał Czerwiec, srebro Marceli Sulisz, brąz Dawid Pasek i Kacper Ciszek. W kat. 50 kg. po złoto sięgnął Gabriel Lipiński, srebro zdobył Bartłomiej Krasoń, brąz Dominik Rak. Kat. 55 kg wygrał Adrian Tatarczany, zdobył srebro Michał Borek. Najlepszy w wadze do 65 kg okazał się Jakub Dudziak. Najlepszym zawodnikiem zawodów uznanym przez sędziów został Jakub Kosowski, który odebrał statuetkę zapaśniczą z rąk wiceburmistrza Jarosława Śliwy. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, koszulki. Pokaz prowadził trener Ryszard Konieczny, sędziami imprezy byli Andrzej Tomaszewski i Dominik Hebda.

– Mamy nadzieję, że od 1 września akcja „Zapasy sportem wszystkich dzieci”, będzie dalej kontynuowana, a jej finał odbędzie się końcem roku 2015 w Warszawie – mówi Andrzej Nylec. – Zawody są niezwykle motywujące młodych zapaśników do systematycznych treningów.