Strona domowa » DĘBICA » Na ferie spektakl i warsztaty

Na ferie spektakl i warsztaty

Interaktywny spektakl dla najmłodszych „Fabryka Śniegu”, warsztaty bębniarskie, teatralne i plastyczne, adresowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, złożyły się na ofertę Miejskiego Ośrodka Kultury na czas zbliżających się ferii.  W pierwszym tygodniu ferii w Galerii Sztuki zaplanowano zajęcia plastyczne, 29 i 31 stycznia dla uczniów szkół podstawowych, 30 stycznia i 1 lutego br. dla młodzieży. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 10.00-12.00. Koszt za jedne zajęcia 5 zł.

Więcej informacji o zajęciach w galerii pod nr tel. 14 670 23 51. Dzieci i rodziców MOK zaprasza 3 lutego do Domu Kultury i Kina „Kosmos” na interaktywny spektakl „Fabryka Śniegu” w wykonaniu Teatru Trip ze Świętochłowic. Sztuka opowiada, że hen daleko nad głowami, gdzie mróz szczypie za uszami, w podniebnym świecie nad chmurami, codziennie wrze praca. Obłoczek i Sopelka codziennie odbierają z Ziemi zamówienia na śnieg. Niestety pewnego dnia, z samego rana, wielka maszyna do produkcji śniegu ulega awarii. Nikt nie potrafi poradzić sobie z jej naprawą, nawet inżynier Złota Łapka. Dzielni pracownicy fabryki muszą jak najszybciej poradzić sobie z tą kryzysową sytuacją. Czy uda się wyprodukować śnieg na czas? Co z tym wspólnego ma przebiegły i wściekły do czerwoności Karol Yfer oraz czy dzieci będą w stanie pomóc bohaterom w ich kłopotach? Spektakl rozpocznie się o godz.11.00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w placówce oraz na stronie: www.kosmos.mokdebica.pl.

Z kolei 4 i 5 lutego br. DKiK „Kosmos”  organizuje warsztaty bębniarskie, prowadzone przez muzyków z zespołu Foliba, jednego z najczęściej koncertujących zespołów w Polsce, grającego perkusyjną muzykę Zachodniej Afryki. Członkowie zespołu podróżują do krajów taki jak: Gwinea, Mali, Burkina Faso, Senegal, Gambia, by u źródeł uczyć się gry na tradycyjnych instrumentach oraz tańca. Warsztaty przybliżą uczestnikom zwyczaje, tradycje, kulturę i muzykę krajów Afryki Zachodniej. Zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat odbędą się 4 lutego, godz.11.00; czas zajęć – 60 minut, koszt – 15 zł (dziecko i opiekun), zaś 5 lutego, godz.10.00 – zajęcia dla uczniów szkół podstawowych, godz.11.00 – zajęcia dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych; czas zajęć – 60 minut, koszt – 10 zł. Zapisy pod nr tel.14 680 93 60, w godzinach 7.30-15.30. Wpłaty w kasie placówki w godzinach pracy kina. Ilość miejsc ograniczona.

W drugim tygodniu ferii zimowych odbędą się warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w trzech blokach tematycznych. Zajęcia poprowadzi instruktor Miejskiego Ośrodka Kultury. Spotkania odbędą się od 6 do 8 lutego w sali teatralnej DKiK „Kosmos” w godzinach: 9:00-10:00 – dzieci z klas 0-III, 10:00-11:00 – dzieci z klas IV-VI, 11:00-12:00 – młodzież klas VII, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.  Warsztaty z dykcji prowadzone będą 6 lutego, 7 lutego to czas na poznanie technik improwizacji teatralnej, natomiast 8 lutego odbędzie się praca nad interpretacją tekstu i kształtowaniem postaci.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązują zapisy, które można kierować na maila: dominika.migon@mokdebica.pl . W treści należy podać imię i nazwisko dziecka, grupę wiekową oraz wybrane bloki tematyczne (oczywiście można wybrać jeden, dwa, bądź wszystkie trzy). Familijne warsztaty teatralne zarówno dzieci, jak i rodziców odbędą się 10 lutego br. To warsztaty ruchowo-kreatywne przeznaczone są bowiem dla rodziców (opiekunów) i dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zajęcia prowadzone będą przez aktorów i animatorów z Teatru Maska z Rzeszowa. Warsztaty odbędą się w DKiK „Kosmos”, w godz. 10.00-11.00. Koszt: 15 zł (dziecko i opiekun). Zapisy pod nr tel. 14 680 93 60, w godzinach 7.30-15.30. Wpłaty w kasie placówki w godzinach pracy kina. Ilość miejsc ograniczona.

Zespół Pieśni i Tańca Igloopolanie od 1 do 4 lutego wyjedzie na warsztaty taneczne do Poronina. Ich młodsi koledzy z ZPiT Mali Igloopolanie od  9 do 11 lutego wyjadą na zgrupowanie do Głobikowej. W okresie ferii odbędą się również na seanse kinowe.