Strona domowa » DĘBICA » Młodzieżówka zagra mistrzostwa w siatkę w Dębicy

Młodzieżówka zagra mistrzostwa w siatkę w Dębicy

Dębica oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy zostały wybrane przez Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Podkarpacki Związek Piłki Siatkowej na gospodarza Finału Mistrzostw Polski młodych adeptów piłki siatkowej. Najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki w kraju zawitają w maju do Dębicy.  Od 12 do 14 oraz od 19 do 21 maja br. dębiczanie będą mogli być świadkami sportowych zmagań w ramach Finału Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w Piłce Siatkowej.

W bieżącym roku Dębica aż dwukrotnie, jako jedyne miasto w Polsce będzie gościła zawodników uczestniczących w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski 2017 w poszczególnych kategoriach. Mistrzostwa rozpoczną się 5 kwietnia w Kętrzynie zmaganiami juniorów. Potem Mistrzostwa zagoszczą jeszcze na obiektach ośrodków sportowych w Malborku, Olecku i Słupsku, gdzie rywalizować będą juniorki oraz kadeci i kadetki. Dwa ostatnie zmagania młodych siatkarzy z całej Polski będziemy mogli obejrzeć na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy gdzie od 12 do 14 maja rywalizować będą młodzicy, a od  19 do 21 maja zmierzą się młodziczki.

– Odczuwam wielką satysfakcję z tego, że decyzje Zarządu PZPS podjęte na nasz wniosek pozwoliły na organizację turniejów finałowych o Mistrzostwo Polski w kategoriach młodzieżowych właśnie w Dębicy, na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – mówi Mariusz Szewczyk, burmistrz miasta. – Dębica od lat wspiera młodych sportowców. Na naszych obiektach odbywa się szereg ogólnopolskich imprez sportowych. Wiele klubów z całej Polski wybiera właśnie Dębicę na miejsce zgrupowań i treningów. Zapraszam już bardzo serdecznie wszystkich kibiców piłki siatkowej na mecze i prosimy o gorący doping zawodników, którego do tej pory w Dębicy nie brakowało.