Strona domowa » DĘBICA » Młodzi sportowcy u burmistrza

Młodzi sportowcy u burmistrza

Trójka utytułowanych młodych dębickich sportowców 1 sierpnia br. była gośćmi burmistrza Mariusza Szewczyka. Magdalena Macios zdobywczyni III miejsca na Światowych Igrzyskach Sportowych The World Games Wrocław 2017, Gabriel Blezień wicemistrz Polski Kadetów w Boksie Pułtusk 2017 i Sebastian Ptak brązowy medalista Mistrzostw Polski Kadetów w Boksie Pułtusk 2017 odebrali gratulacje i okolicznościowe grawertony od burmistrza. Młodym sportowcom towarzyszyli rodzice i  trenerzy: Andrzej Jedynak, Sławomir Łukasik i Zenon Trojan.

– Cieszę się, że zaskakujecie mnie takimi miłymi wiadomościami – powiedział burmistrz Mariusz Szewczyk podczas spotkania z medalistami. – Obserwuję waszą pracę i jestem dumny, że tak dzielnie walczycie. Jest to zasługa przede wszystkim wasza, ale także rodziców i waszych trenerów oraz ich determinacji. Cieszę się, że te dyscypliny: boks i sumo rozwijają się i nasi zawodnicy osiągają takie fantastyczne sukcesy. Wasze sukcesy to wielka promocja dla Dębicy.

Młodzi sportowcy, bardzo cieszyli się z uzyskanych medali, chociaż nie ukrywali, że ich ambicje były jeszcze większe i będą w kolejnych sezonach walczyć o jeszcze wyższe pozycje w swoich dyscyplinach.

– Bardzo cieszę się z tego co udało mi się osiągnąć w tym roku – powiedziała podczas spotkania Magda Macios. – Dałam z siebie wszystko i jest medal brązowy, chociaż powiem szczerze, że liczyłam na finał. Jest to dla mnie wielki sukces i ten rok jest dla mnie wyjątkowy: Mistrzostwo Europy zdobyte w Tibilisi i teraz brązowy medal na Światowych Igrzyskach Sportowych The World Games. Oby tak dalej.

Radości z osiągniętych sukcesów nie kryli także młodzi bokserzy. – Toczyliśmy walki  co drugi dzień z bardzo dobrymi zawodnikami,  dotarliśmy do finału i to jest nasz sukces – powiedział Gabriel Blezień wicemistrz Polski Kadetów w Boksie.

O trudnych walkach i satysfakcji z osiągniętych sukcesów opowiadał także  podczas spotkania Sebastian Ptak brązowy medalista Mistrzostw Polski Kadetów w Boksie.

– Walki były ciężkie, z mocnymi zawodnikami, ale bardzo się cieszę z brązowego medalu, a teraz czekają nas kolejne zawody m.in. u nas na Podkarpaciu, a potem Puchar Polski – powiedział Sebastian Ptak.

Z osiągnięć swoich podopiecznych bardzo zadowoleni są trenerzy : Andrzej Jedynak i Sławomir Jedynak oraz prezes UKS Morsy Dębica w którym trenują młodzi bokserzy Zenon Trojan. Zgodnie podkreślali, że młodzi sportowcy bardzo ciężko pracują na osiągane sukcesy i kolejne sukcesy zapewne wciąż przed nimi. W czasie spotkania zostało wstępnie uzgodnione zorganizowanie Pucharu Polski w sumo w  lutym 2018 r.