Strona domowa » GMINA DĘBICA » Miesiąc na basenie podsumowany

Miesiąc na basenie podsumowany

Jak tylko słońce zaświeci chętnych na spędzenie czasu na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pustkowie-Osiedlu nie brakuje. Największym powodzeniem cieszy się basen i jego otoczenie. W lipcu z atrakcji basenu odkrytego skorzystało ponad 8400 osób.

Podczas uroczystego otwarcia sezonu letniego, został oddany do użytku Mobilny Park Linowy składający się z siedmiu modułów o różnych przeszkodach do pokonania i wspinaczki. Dodatkowo dla dzieci i młodzieży przygotowano: dmuchany wodny tor przeszkód WIBIT, plażę palmową z huśtawkami i wielkimi klockami, dmuchany zamek wraz ze zjeżdżalnią do zabawy, pełnowymiarowe boisko do gry w siatkówkę plażową, gry i animacje hawajskie z  szeregiem konkurencji i zabaw m.in.: puszczaniu wielkich baniek, tańca w wodzie, zabawy z piłeczkami, formowanie zwierzątek z balonów oraz balonową szermierkę.

– Udany pierwszy miesiąc wakacji mobilizuje nas do jeszcze lepszej pracy, by druga połowa wakacji była jeszcze bardziej udana i przyniosła wszystkim dużo radości – informuje Krzysztof Lipczyński, dyrektor GOSiR – W sierpniu wystartowało Kino Letnie „pod chmurką”, w ramach którego w każdy piątek odbywają się projekcje filmu. Dodatkowo dla miłośników siatkówki wspólnie z Dębicką Akademią Siatkówki „Kępa” 19 i 20 sierpnia br. zorganizujemy IV Plażowy Turniej Piłki Siatkowej, w którym uczestnicy będą rywalizować o cenne nagrody. Mamy nadzieję, iż w sierpniu piękna wakacyjna pogoda nie raz przyniesie za sobą kolejne rekordy frekwencji na naszym basenie, a mieszkańcom regionu pozwoli zrelaksować się i odpocząć od codziennych obowiązków.