Strona domowa » DĘBICA » Mega sukces OCR Team Dębica

Mega sukces OCR Team Dębica

Wielkim sukcesem może się pochwalić grupa „OCR Team Dębica”, która na zawodach Reebok Spartan Race Beast w Krynicy zajęła pierwsze miejsce w kategorii Open na 80 grupy. W zawodach, które odbyły się od 28 do 30 lipca 2017 r. wystartowało  1633 zawodników z całego świat min. Niemiec, Słowacji, Węgier, Czech, USA .

Do pokonania zawodnicy mieli w temperaturze sięgającej ponad 30° C, trasę o długości 22,5 km górskiego bardzo wyczerpującego biegu z 25 przeszkodami min. rzut oszczepem, olympus, multiring, przejścia przez 2,5 m ścianę, memory test, monkey A, 2 km w rwącej górzystej rzece, czołganie pod drutem kolczastym, wspinanie się bez asekuracji po linie na wysokości 5m oraz wyczerpujący na zakończenie spacer pod górę z workiem piasku o wadze ok. 20 kg. Suma przewyższeń na trasie w okolicach Jaworzyny Krynickiej wynosiła 1287 m. Grupę reprezentowało 16 zawodników z OCR Team Dębica walcząc o jak największą lokatę drużynową i indywidualną: Bartłomiej Szymaszek, Iwona Rojek, Krzysztof Lipczyński, Tomasz Szymaszek, Piotr Lipa, Łukasz Gębara, Jakub Zawojowski, Bernadetta Zawojowska, Anna Góra, Ireneusz Lipa, Anna Laska, Iwona Lipa, Piotr Dudek, Katarzyna Dudek, Aleksander Flis, Marta Gruszowska. Z wszystkich startujących zawodników z grupy OCR do klasyfikacji drużynowej liczył się najlepszy czas czterech pierwszych zawodników, którzy ukończyli bieg. Najlepszymi zawodnikami grupy byli: Łukasz Gębara z czasem: 3:10:26, Jakub Zawojowski z czasem: 3:22:04, Bartłomiej Szymaszek z czasem: 3:27:28, Ireneusz Lipa z czasem: 3:34:29. Tym samym OCR Team Dębica zajęła pierwsze miejsce z ogólnym czasem 3:34:29, wyprzedzając Husarię Race Team Kraków z czasem 3:42:00 oraz SRTG Rybnik +4 z czasem 3:48:00.

Członkowie grupy OCR Team Dębica w dalszym ciągu przygotowują się do wielu startów w biegach z przeszkodami w Polsce i za granicą.