Strona głowna » Dębica » Jakub Kałuża zdobył Grand Prix Polski

Jakub Kałuża zdobył Grand Prix Polski

Jakub Kałuża z Międzyszkolnego Klubu Pływackiego Bobry Dębica zdobył Grand Prix Polski 2016 w pływaniu na wodach otwartych.  W weekend 26-28 sierpnia na wodach zbiornika Pogoria w Dąbrowie Górniczej odbyły się kończące ten sezon zawody pływackie na wodach otwartych.  Jakub Kałuża, Maciej Bochnowski oraz Sebastian Gogacz, po przepłynięciu trzech kilometrów zajęli drugą lokatę w swoich kategoriach.

W całym z cyklu Grand Prix Polski na Wodach Otwartych 2016, Jakub Kałuża „wypływał” pierwszą pozycję i tym samym puchar Klasyfikacji Generalnej Grand Prix Polski w Pływaniu na Wodach Otwartych w kat. 14 lat. Na cały cykl Grand Prix Polski w Pływaniu na Wodach Otwartych składało się trzy starty podczas, których Kuba przepłynął łącznie 10,5 km (Dąbrowa Górnicza Pogoria – 3 km; Olsztyn Jezioro Ukiel – 2,5 km; Kryspinów – 5 km).

Zawody w Olsztynie, zaliczane do cyklu Grand Prix, rozgrywane były również w ramach Mistrzostw Polski w Pływaniu na Wodach Otwartych gdzie do Kuby, Maćka i Sebastiana dołączyła Paula Sroczyńska. Reprezentanci dębickich Bobrów wywalczyli tam wysokie lokaty (piąta pozycja – Pauli, Maćka i Sebastiana oraz ósma – Kuby).

– Przed zawodnikami teraz kilka dni na regenerację po długim cyklu startowym i od września wracają do treningów przygotowujących ich do nowego sezonu pływackiego – informuje Magdalena Sroczyńska, prezes zarządu MKP Bobry Dębica. – Gratulujemy  Kubie, Maćkowi, Pauli oraz ich trenerowi Sebastianowi wyników.