Strona domowa » GMINA DĘBICA » Gmina na pokazach lotniczych

Gmina na pokazach lotniczych

Gmina Dębica promowała się na III Podkarpackich Pokazach Lotniczych w Krośnie. W swojej ofercie prezentowała obiekty, które powstały za pośrednictwem funduszy europejskich, jak również pozostałe godne uwagi obiekty oraz przedstawiała ofertę turystyczną, sportową i kulturalną. Największym zainteresowaniem cieszyła się degustacja miodu z pasieki „Porzyce” w Nagawczynie oraz staropolskich proziaków przygotowanych przez Stanisławę Mormol z Koła Gospodyń Wiejskich w Stobiernej.

Dzięki akcji promocyjnej i za namową Stanisława Rokosza, wójta gmina Dębica, który również uczestniczył w akcji, bardzo wielu uczestników pokazów lotniczych zadeklarowało przyjazd do gminy Dębica, aby skorzystać z oferty turystycznej.

Podkarpackie Pokazy Lotnicze wpisały się już na stałe w krajobraz województwa Podkarpackiego. Pierwsze podniebne show organizowane było w Mielcu w 2015 roku. Rok później kontynuowano tradycję na II pokazach w podrzeszowskiej Jasionce. Tym razem imprezę zorganizowano na kolejnym podkarpackim lotnisku w Krośnie.

Idea organizowania pokazów lotniczych łączy w sobie chęć i zapał do integrowania mieszkańców małej ojczyzny, a tym samym pielęgnowania wśród nich wiedzy i pamięci o wspaniałej tradycji lotniczej, która na Podkarpaciu ma szczególnie długą i piękną historię, a co ważniejsze jest nieustannie kontynuowana w firmach zrzeszonych w Dolinie Lotniczej.  Podobnie jak w latach ubiegłych organizacja imprezy odbywała się przy udziale Funduszy Europejskich. Na tegoroczną edycję Podkarpackich Pokazów Lotniczych przybyło ponad 20 tysięcy osób.