Strona głowna » Gmina Dębica » GLAPS: Perełka Nagawczyna w zabójczej formie

GLAPS: Perełka Nagawczyna w zabójczej formie

Perełka Nagawczyna – Fizyk Pustków Osiedle 3:0 (25:10, 25:13, 25:15)
Prawdopodobnie nie tak wyobrażali sobie poniedziałkowy wieczór siatkarze Fizyka Pustków Osiedle, którzy przybyli na halę Zespołu Szkół w Nagawczynie, aby rozegrać mecz drugiej kolejki GLAPS z miejscową ekipą Perełki. Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce debiutująca w rozgrywkach gminnych drużyna z Pustkowa Osiedla uległa doświadczonemu EPX-owi Pustków 3:1. W zgoła odmiennych nastrojach do meczu przystępowali za to gospodarze – mistrzowie zeszłorocznej edycji ligi w pierwszej kolejce bez większych problemów ograli na wyjeździe drużynę Absolwenta Podgrodzie, pokazując dojrzałą, odpowiedzialną i poukładaną grę.
Pisząc o tym spotkaniu ciężko powiedzieć wiele więcej jak to, że po prostu się odbyło. W zasadzie od pierwszego gwizdka sędziego na boisku jako drużyna istnieli tylko gospodarze, grający efektywnie, ale również bardzo efektownie. Dobra zagrywka, szybkie akcje i dużo kombinacyjnej gry to mieszanka na której zneutralizowanie sposobu nie mogli znaleźć zawodnicy Fizyka Pustków Osiedle. Pojedyncze zrywy i indywidualne akcje nie pomogły w osiągnięciu dobrego wyniku z zabójczo skuteczną drużyną Perełki. Tym razem mistrz z Nagawczyny udzielił surowej lekcji ambitnym debiutantom.

EPX Pustków – Dinozaury Głobikowa 3:1 (25:19, 23:25, 25:16, 28:26)
Kolejne spotkanie drugiej kolejki GLAPS to bardzo ciekawe starcie drużyn EPX Pustków z Dinozaurami Głobikowa. Obie drużyny udanie rozpoczęły zmagania ligowe odnosząc zwycięstwa w pierwszej kolejce i prezentując bardzo dobrą siatkówkę.
Pierwsza odsłona tego niezwykle zaciekłego starcia należała do gospodarzy, którzy wykorzystując znajomość własnej hali oraz duże doświadczenie ligowe nie pozwolili przyjezdnym w pełni rozwinąć skrzydeł. W drugim secie gra była zdecydowanie bardziej wyrównana, mocno zmotywowana drużyna przyjezdnych walczyła zawzięcie do samego końca odnosząc zwycięstwo w tej partii i doprowadzając do remisu.
Ciężko powiedzieć, czy to podrażniona ambicja zawodników EPX-u po przegraniu seta, czy też rozluźnienie graczy Dinozaurów po zwycięstwie spowodowały, że w trzecim secie mieliśmy przysłowiowy teatr jednego aktora w wykonaniu siatkarzy z Pustkowa, którzy wysoko ograli przeciwników.
Czwarta odsłona to ponownie zaciekła walka o każdy punkt zakończona grą na przewagi. Wojnę nerwów, a w konsekwencji również całe spotkanie wygrała drużyna EPX-u Pustków.

PKS Team – Absolwent Podgrodzie – mecz przełożony.
Trzeci mecz drugiej kolejki GLAPS pomiędzy drużynami PKS Team i Absolwent Podgrodzie nie odbył się. Jak udało nam się dowiedzieć drużyna gości poprosiła o zmianę terminu spotkania. Po osiągnięciu porozumienia między kierownikami drużyn spotkanie zostało odwołane i na dzień dzisiejszy nie podano jego nowego terminu.