Strona domowa » CZARNA » Enej zabawi na dożynkach

Enej zabawi na dożynkach

Tradycyjny przegląd wieńców, koncert zespołu Enej, finał konkursu „Rolnik Roku Powiatu Dębickiego 2017″, a na zakończenie imprezy zabawa taneczna. To tylko część atrakcji zaplanowanych podczas Dożynek Powiatowych 2017 w Czarnej. Największe święto rolników odbędzie się 27 sierpnia br.

Dożynki rozpocznie dziękczynna msza św. w kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy w Czarnej (o godz. 12.00). Po nabożeństwie barwny korowód przejedzie na stadion sportowy w Czarnej, gdzie o godz. 13.30 nastąpi Ceremoniał Dożynkowy. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół Enej (występ o godz. 16.00). To doskonale znana polska grupa folkowo-rockowa, która ma na swoim koncie siedem singli bijących rekordy popularności w sieci i królujących na listach przebojów wszystkich największych rozgłośni radiowych w Polsce, m.in. „Radio Hello”, „Skrzydlate ręce”, „Tak smakuje życie”, „Lili”, „Symetryczno-Liryczna”, „Zbudujemy dom” i „Nie chcę spać”.

Podczas dożynek rozstrzygnięty będzie konkurs na najpiękniejszy wieniec. Mieszkańcy Dębicy, którzy byliby zainteresowani wzięciem udziału w konkursie i przedstawieniem swojego wieńca proszeni są kontakt ze Starostwem Powiatowym w Dębicy, który jest organizatorem  dożynek i konkursu. Zgłoszenia udziału w konkursie należy kierować  do 11 sierpnia 2017 na adres: Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy lub za pośrednictwem poczty mailowej. Koszty związane z przygotowaniem wieńca dożynkowego uczestnicy konkursu ponoszą we własnym zakresie.