Strona głowna » Dębica » Dziewiątka zdominowała Indywidualne Mistrzostwa Dębicy w szachach

Dziewiątka zdominowała Indywidualne Mistrzostwa Dębicy w szachach

Aż z czterema złotymi krążkami, wrócili szachiści ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Indywidualnych Mistrzostw Dębicy  w szachach, które odbyły się 10 marca w Szkole Podstawowej nr 5.  Po trzygodzinnej walce i istnej burzy mózgów uczniowie dziewiątki wywalczyli łącznie osiem medali i zajęli pierwsze miejsca we wszystkich czterech kategoriach. Opiekunem zawodników był Mariusz Bachurski.

W kategorii klas I-III dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła Kinga Wójcik, zaś trzecie miejsce ex aequo Nikola Bętkowska i Gabrysia Pomirowska. W tej kategorii wiekowej chłopców najlepiej spisał się Tymoteusz Bukowski, zaś drugie miejsce zajął Bartłomiej Cynar, a trzecie Dominik Rak. W kategorii klas IV – VI dziewcząt najlepsza okazała się Zuzanna Blicharz, zaś spośród chłopców Jakub Bukowski.

Pozostali reprezentanci szkoły,  do samego końca walczyli o medale, a wysokie miejsca w końcowej klasyfikacji   potwierdzają fantastyczną formę  całej ekipy z „Dziewiątki”. Adrianna Blicharz zajęła miejsce, Jakub Dudziak również czwarte miejsce, zaś Marcel Pietraszewski piąte miejsce. Warto wspomnieć, że w „Dziewiątce” aktywnie działa Szachowa Liga SP 9, w ramach której cyklicznie odbywają się turnieje szachowe. W ciągu całego roku szkolnego zaplanowane zostało 10 turniejów. Za udział w każdym z nich  uczniowie w zależności od zajętego miejsca zbierają  punkty do klasyfikacji generalnej, która w czerwcu podczas wielkiego finału wyłoni najlepszych szachistów.

– Liga cieszy się dużym zainteresowaniem, jesteśmy prawie na półmetku rozgrywek – mówi pomysłodawca ligi Mariusz Bachurski . – W każdej rundzie bierze udział ok. 40 uczniów klas 1-6. Łącznie rozegrano już ponad 200 partii. Są sportowe emocje, zacięta rywalizacja ale przede wszystkim dobra zabawa.