Strona głowna » Sport » Dwa złota i srebro w igrzyskach młodzieży

Dwa złota i srebro w igrzyskach młodzieży

W hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Straszęcinie 10 i 11 maja 2016 r. odbywały się Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej (Szkół Podstawowych) oraz Gimnazjady w badmintonie. W zawodach udział wzięło w sumie 48 szkół wyłonionych drogą eliminacji. Powiat dębicki w gimnazjadzie reprezentowały dwie szkoły: ze Straszęcina i Jodłowej.

W kategorii szkół podstawowych z powiatu do finału wojewódzkiego awansowały: SP Straszęcin, SP Korzeniów, SP 3 Dębica i SP 2 Dębica. Najlepiej tradycyjnie spisali się uczniowie ze Straszęcina, którzy zdobyli trzy medale.

W kategorii gimnazjalistów na drugim miejscu podium zawody ukończyli uczniowie ze Straszęcina (Jakub Kufel, Patryk Michałek, Michał Kosztyło). W drodze do finału pokonali kolejno Dubiecko (3:0), Jodłową (3:0), Widełkę (3:0). Niestety po bardzo zaciętym pojedynku ulegli G Nr 1 w Nowej Dębie (1:3) zajmując ostatecznie drugie miejsce. Na miejscu 5/8 rywalizację ukończyli uczniowie Gimnazjum w Jodłowej.

W kategorii gimnazjalistek na miejscach 5/8 rywalizację ukończyły uczennice z Gimnazjum w Straszęcinie (Aleksandra Szela, Gabriela Fluder).

W kategorii szkół podstawowych wśród chłopców powiat dębicki reprezentowały dwie szkoły: SP Straszęcin i SP Korzeniów. Lepiej spisali się uczniowie ze Straszęcina (Konrad Krystek, Filip Czerwiec, Arkadiusz Dydyński), którzy tego dnia nie mieli sobie równych wygrywając kolejno z: SP Rzeszów (3:0), SP Korzeniów (3:0), SP Malinie (3:0) oraz SP Mielec (3:1) zajmując ostatecznie pierwsze miejsce i zdobywając złoty medal. Na miejscach 5/8 rywalizację ukończyli uczniowie SP Korzeniów (Norbert Gąsiorek, Jakub Grabiec, Patryk Strączek).

W kategorii szkół podstawowych wśród dziewcząt powiat dębicki reprezentowały trzy szkoły: SP Straszęcin, SP 2 Dębica oraz SP 3 Dębica. Najlepiej z tej trójki spisały się uczennice z SP Straszęcin (Joanna Szerszeń, Klaudia Zator, Daria Langner), które wygrały kolejno z: SP Nr 1 Sanok (3:0), SP Dachów (3:0), SP Czaszyn (3:1), SP Żupawa (3:0),SP Nr 13 Mielec (3:1) zajmując ostatecznie pierwsze miejsce i zdobywając złoty medal. Na miejscach 9/12 rywalizację ukończyły uczennice SP Nr 3 Dębica (Emilia Skrzek, Martyna Pietrasik, Karolina Nowak) oraz SP Nr 2 (Zuzanna Turek, Aleksandra Cabaj, Letycja Kopacz).

Należy dodać, że uczniowie Gimnazjum w Straszęcinie oraz Szkoły Podstawowej w Straszęcinie dzięki miejscom na podium uzyskali jednocześnie awans do Finału Krajowego Gimnazjady i Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się w Żyrakowie od 2 do 5 maja 2016 r.

Do zawodów uczniów ze Straszęcina przygotowali Andrzej Rachwał i Piotr Skrzek.