Strona głowna » Sport » Dwa brązowe medale dla „Orbitka” na zakończenie sezonu

Dwa brązowe medale dla „Orbitka” na zakończenie sezonu

W Białymstoku odbyła się dniach od 12 do 14 czerwca Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (U-17) w badmintonie. W zawodach udział wzięło 110 najlepszych badmintonistów z Polski wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach międzywojewódzkich. UKS „Orbitek” Straszęcin reprezentowało dwóch zawodników: Agnieszka Szymaszek i Kamil Michałek. Zarówno Agnieszka jak i Kamil do Straszęcina wrócili z brązowymi medalami.

W grze mieszanej Agnieszka Szymaszek wystąpiła w parze z Patrykiem Kopciem z Nowej Dęby. W meczu o „ósemkę” nie mieli problemów z pokonaniem pary Tembikowski (Babice)/Sidor (Warszawa) wygrywając w dwóch setach (21:11;21:13). W meczu ćwierćfinałowym naprzeciw miksta z zawodniczką z Orbitka stanęli dużo bardziej wymagający rywale Sadalski (Baranowo)/Jonderko(Pszczyna), ale i tym razem Agnieszka z Patrykiem nie pozostawili złudzeń i wygrali ten pojedynek w dwóch setach (21:16;21:13) awansując do półfinału. W meczu o finał spotkali się z głównymi faworytami do zwycięstwa w całym turnieju, mikstem – Śmiłowski (Białystok)/Świerczyńska (Baranowo). W tym pojedynku lepsi okazali się rywale i po dwóch setach (17:21;11:21) zawodnicy z Podkarpacia z kortu zeszli pokonani. Ostatecznie Agnieszka Szymaszek ze swoim partnerem mikstowym Patrykiem Kopciem z Nowej Dęby zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych stając na najniższym stopniu podium. Dla Agnieszki był to już piąty medal rangi mistrzostw Polski.

W grze podwójnej chłopców Kamil Michałek wystąpił w parze z Norbertem Świerkiem z Przemyśla. W meczu o ćwierćfinał spotkali się z deblem Frontczak (Baranowo)/Warzyszak (Łęczna). Zawodnicy z Podkarpacia nie bez trudu poradzili sobie z przeciwnikami wygrywając w trzech setach (19:21;21:11:21:15) awansując do „ósemki”. W ćwierćfinale spotkali się z sensacyjną parą Ebert (Zalesie Górne)/Stokowski (Warszawa), która we wcześniejszej rundzie pokonała wyżej notowane deble. Kamil z Norbertem jednak nie poddali się emocjom i bardzo pewnie odprawili rywali z kwitkiem, wygrywając w dwóch setach (21:14;21:16) awansując niespodziewanie dla wszystkich zgromadzonych na trybunach do półfinału. W meczu o finał przyszło im się zmierzyć z parą z Podkarpacia Kopeć (Nowa Dęba)/Kopański (Widełka), decydowanymi faworytami tego turnieju. Jednak debel Michałek/Świerk nie dali za wygraną. Widownia okrzyknęła ten mecz meczem mistrzostw. Ku zdziwieniu wszystkich zebranych na trybunach mecz okazał się bardzo wyrównany i emocjonujący, przy tym stojący na bardzo wysokim poziomie sportowym. Niestety ostatecznie lepsi okazali się rywale wygrywając w trzech setach (21:19;18:21;12:21). Kamil Michałek w parze z Norbertem Świerkiem z Przemyśla ostatecznie zdobyli brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, stając na najniższym stopniu podium. Dla Kamila był to pierwszy medal rangi Mistrzostw Polski. Należy dodać, że Agnieszka Szymaszek w parze z Anetą Niklas z Bytowa zajęła bardzo dobre miejsce V-VIII. Niestety do szczęścia zabrakło niewiele, gdyż w meczu o półfinał ww. zawodniczki uległy po trzysetowym boju (19:21;21:10;18:21) parze Matysiak (Zalesie Górne)/Goszczyńska (Warszawa).

Podsumowując sezon 2014/2105 należy zaznaczyć, iż we wszystkich kategoriach wiekowych: Junior, Junior Młodszy, Młodzik i Młodzik Młodszy badmintoniści UKS „Orbitek” Straszęcin zdobyli siedem medali Mistrzostw Polski – 2 srebrne, 5 brązowych. Jest to wielki sukces zarówno zawodników jak i trenerów – Piotra Skrzeka i Andrzeja Rachwała.