Strona domowa » GMINA DĘBICA » Baciary na dożynkach w Głobikowej

Baciary na dożynkach w Głobikowej

Zespół Baciary będzie gwiazdą podczas dożynek gminy Dębica, które odbędą się 10 września 2017 r. w Głobikowej. Przed zabawą rolnicy złożą podziękowania za plony podczas uroczystej mszy świętej w Sanktuarium pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie. Podczas nabożeństwa zostaną poświęcone wieńce przygotowane przez poszczególne sołectwa. Msza rozpocznie się o godz. 11.00.

Kontynuacja uroczystości dożynkowych odbędzie się przy Zespole Szkół w Głobikowej  i rozpocznie się o godz. 15.00 koncertem Orkiestry Dętej – Gmina Dębica. Zgodnie z tradycją nastąpi obrządek witania i dzielenia się chlebem. Odbędzie się także przegląd wieńców dożynkowych. Przy okazji imprezy dożynkowej odbędzie się uroczyste otwarcie nowopowstałej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Głobikowej. Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadzi konkurs pod hasłem „Bezpieczne gospodarstwo” popularyzujący  bezpieczeństwo i higienę pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych. Spośród uczestników konkursu rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody. Ruch Integracji Społecznej przeprowadzi loterię fantową, każdy zakupiony los zapewni wygraną, a dodatkowo weźmie udział w losowaniu nagród specjalnych.  W części artystycznej wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Wisłoczanie, Kapela Tutti, Klub Aktywnych Kobiet oraz gościnnie Kapela Jodłowianie. O godzinie 20.00 rozpocznie się występ gwiazdy wieczoru – zespołu Baciary. Imprezę zakończy zabawa taneczna z zespołem Sekend. Podczas wydarzenia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości” przeprowadzi akcję charytatywną, z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz dzieci niepełnosprawnych w tym dzieci chorych na mukowiscydozę  z gminy Dębica.

Do udziału w dożynkach zachęcają  wójt gminy Dębica, Starostowie Dożynek, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Sołtys i Rada Sołecka Głobikowej.